فعال سازی ضمیر ناخودآگاه در مسیر هدف گذاری

فعال سازی ضمیر ناخودآگاه

[namasha id=”6XmIfL4f”]در بسیاری از مواقع علت اصلی ناکامی ها در زندگی افراد، نداشتن تمرین است. گاهی با اینکه می دانیم مشکل کجاست ولی حاضر نیستیم کمی سختی را تحمل کنیم و برای رفع مشکل کاری انجام دهیم. در مطلب قبلی به بررسی ضمیر ناخودآگاه پرداخته شده و تمرینات ساده ای برای فعال سازی ضمیر ناخودآگاه معرفی شد. چند درصد از شما این تمرینات را انجام دادید؟ آیا هر روز و با نظم روی تمرینات ساده ای که در مطلب قبل گفته شد، کار کردید؟

قبل از شروع این مبحث و ادامه تمرینات فعال سازی ضمیر ناخودآگاه توصیه می کنم مطلب قبلی را از لینک زیر مطالعه کنید. حتی اگر این مطلب را خوانده اید لطفا یکبار دیگر آن را مطالعه کنید و ادامه مطلب را همینجا پیگیری کنید:

ضمیر ناخودآگاه چیست و چه نقشی در هدف گذاری دارد؟

چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟

مدیتیشن و استفاده از جملات تاکیدی مثبت دو راه تضمین شده برای فعال سازی ضمیر ناخودآگاه است که نتایج آن غیر قابل انکار است. کسانی که روی تجسم خلاق و تصورات ذهنی خلاقانه کار می کنند به نتایج بهتری هم می رسند. اکنون زمانی است که باید از محدوده امن تان خارج شوید.

  • خروج از منطقه امن برای فعال سازی ضمیر ناخودآگاه

منطقه امن همان حیطه ای است که برایتان آشناست و به آن تسلط دارید. رستورانی که همیشه در آن غذا می خورید؟ دایره دوستانی که همیشه با آنها صحبت می کنید؟ کارهای روتین که هر روز انجام می دهید و خیلی کارهای تکراری در منطقه امن قرار دارند. این منطقه می تواند خانه و یا محل کار باشد. به طور کلی محیط زندگی تان همان منطقه امن و دوست داشتنی است. آیا می خواهید به خواسته هایتان برسید و زندگی جدیدی را شروع کنید؟ آدم های موفق توانسته اند از منطقه امن خود پای به بیرون بگذارند و دنیای دیگری را تجربه کنند.  باید کارهای خارج از عادت های همیشگی را انجام دهید تا قدرت ذهنی را بیدار کنید.

بسیار دشوار است که از عادات همیشگی دست بردارید و یا از منطقه امن خود خارج شوید. یک راه ساده برای خروج از منطقه امن، سفر کردن است. در سفر تجارب جدید کسب می کنید و این موضوع روی نرون های مغز و سیستم اعصاب مرکزی هم تاثیر می گذارد. به این ترتیب پروسه فعال سازی ضمیر ناخودآگاه هم شروع می شود. در واقع ذهن ناخودآگاه در می یابد که به گونه ای برنامه ریزی کند که کارهای دور از ذهن هم امکان پذیر باشد. انجام کارهای غیر متعارف و خارج از منطقه امن موجب افزایش اعتماد به نفس و بهبود فردی می شود. کسب تجارب جدید و انجام کارهایی که قبلا برایش تلاش نکرده اید کاربردی ترین راه برای  فعال سازی ضمیر ناخودآگاه است.

” تازگی را به زندگی تزریق کنید تا تولدی دوباره را تجربه کنید”

بیدار کردن ضمیر ناخودآگاه

  • فعال سازی ضمیر ناخودآگاه با تمرین نوشتن آزاد

نوشتن آزاد نوعی تمرین برای بیدار کردن ذهن است که با نویسندگی به شیوه متعارف، فرق دارد. بر خلاف عرف رایج نویسندگی در نوشتن آزاد، خروجی کار مهم نیست و تنها روی نوشتن تاکید می شود. اصلا مهم نیست چقدر اصول نگارش را رعایت می کنید و یا چقدر در نوشتن مهارت دارید. کافیست هر آن چیزی که در ذهن دارید را روی کاغذ بنویسید!

اغلب نویسندگان صاحب نام از شیوه ” نوشتن آزاد” برای فعال سازی ضمیر ناخودآگاه در زمان قفل ذهنی، کمک می گیرند. کارایی این تکنیک روی تراوشات ذهنی و غلبه بر مشکلات ذهنی فوق العاده است. در نویسندگی آزاد می توانید احساسات درونی، دغدغه های ذهنی، ناهنجاری های روانی و هر چیزی که ذهن را اشغال کرده را از ذهن خارج کنید. در واقع این نوع نوشتن نوعی پاکسازی ذهنی را به همراه دارد.

با فعال سازی ضمیر ناخودآگاه از طریق نوشتن آزاد، به آرامش ذهنی می رسید و افکارتان از موهومات آزار دهنده رها می شود. خلاقیت ذهنی بیشتر شده و قدرت تجسم خلاق فرد بالاتر می رود. شرط لازم برای دستیابی به این مهم، نظم در تمرینات است. لازم است تا روزانه زمانی را به نوشتن آزاد اختصاص دهید و هر چیزی که در ذهن دارید را روی کاغذ بیاورید.

در پروسه نوشتن آزاد با شگفتی های درون خود آشنا می شوید و به کمبودها و کاستی های درون واقف می شوید، به توانایی های خود پی می برید و اعتماد به نفس بیشتری را تجربه می کنید. این همان چیزی است که در نهایت منجر به فعال سازی ضمیر ناخودآگاه می شود. با انجام این تمرینات هدف دیگر دور از دسترس نیست و رویاها شکل واقعی می گیرند.

اقدامک:

تخته آرزوها درست کنید.  این یک تمرین ساده برای شروع تجسم خلاق است. تصاویری از آنچه دوست دارید را روی تخته بچسبانید. از بریده های مجلات و یا نقاشی برای تکمیل تخته آرزو استفاده کنید. هر زمان به تخته نگاه نمی کنید در واقع آرزوهای خود را می بینید و این در ذهن ناخودآگاه نقش می بندد. همین امروز تخته آرزوهای خود را بسازید بعدها از نتیجه آن شگفت زده می شوید.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *