تکنیک های هدف گذاری برایان تریسی

هرگز نمی توان مانع شادی کسی شد که گام های استواری را در مسیر رسیدن به هدف بر می دارد. آیا احساس خوشحالی نمی کنید؟ آیا خود را ناکام و شکست خورده احساس می کنید؟ آیا غمگین هستید؟ اگر چنین است یکبار دیگر هدف و مطلوب واقعی را جستجو کنید. بدون تردید این مسیری که در آن راه می روید فرسنگ ها از آمال و آرزوهایتان دور است. آیا این همان راهی است که می خواهید! یا فشار محیط وادارتان کرده خود را فدای خواسته های دیگران کنید؟ تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی برای همه کسانی که می خواهند برای کسب موفقیت در زندگی، تغییر ار تجربه کنند نوید بخش است.

بخش اول تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی (۱) روی سه مرحله مهم از هدف گذاری تاکید داشت که در مطلبی به همین نام به آن اشاره شده است. در این مطلب مراحل بعدی را با هم پی می گیریم.  توصیه می شود قبل از خواندن این مطلب، بخش اول را مطالعه کنید.

مرحله چهار:شناسایی موانع محدود کننده در هدف گذاری

آیا قانون ۲۰-۸۰ را می شناسید؟ این همان قانون نانوشته محدودیت هاست که در هدف گذاری برایان تریسی به آن پرداخته شده است. به زبان ساده می توان گفت چیزی که مانع دستیابی به اهداف می شود، در درون خود فرد است. در واقع موانعی که خود فرد ایجاد می کند ۸۰ درصد سهم دارد و موانع خارجی تنها ۲۰ درصد موجب محدودیت می شوند. در تئوری محدودیت ها همیشه یک عامل محدود کننده وجود دارد که سرعت رسیدن به اهداف را تحت تاثیر قرار می دهد. تنها افرادی که توانسته اند موانع محدود کننده درونی را به حداقل برسانند و از این موانع خود ساخته عبور کنند، در لیست افراد موفق جای گرفته اند.

اغلب افراد با بهانه تراشی و ایجاد محدودیت ها خود را از رسیدن به هدف دور می کنند. عوامل درونی محدود کننده نظیر عدم مهارت کافی، کمبود اطلاعات آکادمیک، نداشتن تجربه مفید، عدم ثبات در زندگی، بی نظمی و ….تا ۸۰ درصد در هدف گذاری مانع ایجاد می کنند. به جای اینکه عوامل خارجی را مقصر بدانید از خود شروع کنید به راستی چقدر عوامل خارجی موجب شده تا در جا بزنید؟ آیا وقت آن نرسیده تا در روند زندگی یک تغییر بزرگ ایجاد کنید. واقعیت اینست که تنها ۲۰ درصد عوامل خارجی در رسیدن به هدف مانع ایجاد می کنند و مشکل همان ۸۰ درصد باقی مانده است.

” برای یک تغییر بزرگ در جهان پیرامون، ابتدا رختخواب خود را مرتب کنید!”

مرحله پنج: شناسایی دانش، اطلاعات و مهارت های مورد نیاز برای رسیدن به هدف

هدف گذاری برایان تریسیهدف گذاری برایان تریسی

پنجمین گام از تکنیک های هدف گذاری برایان تریسی روی بهبود شخصی تمرکز دارد. بدون تردید نمی توان بدون مهارت کافی در هیچ حیطه ای موفق شد. دستیابی به هدف بزرگ نیاز به کسب مهارت های جدید دارد. به نظرتان امکان دارد با ضعیف ترین بنیه علمی، بدون مهارت عملی و اطلاعات محدود، پله های موفقیت را طی کرد؟ این مرحله در تکمیل مرحله قبلی و مرتبط با قانون ۲۰-۸۰ در هدف گذاری برایان تریسی است.

مهارت هایی که لازم است تا به هدف برسید را شناسایی کنید. حداقل ۱۰ درصد از حد نصاب بالاتر باشید. برای اینکه به این کارایی دست پیدا کنید لازم است تا دانش علمی و عملی خود را تقویت کنید.نقاط ضعف خود را شناسایی کنید تا بتوانید به صورت عملی این موارد نقص را برطرف کنید. فراموش نکنید که در بهترین حالت ۸۰ درصد محدودیت ها در درون خودتان است.

مرحله ششم در هدف گذاری برایان تریسی: شناسایی افرادی که کمک کننده هستند

کسب موفقیت در حیطه کاری، تحصیلی و دیگر ابعاد زندگی به تنهایی شاید غیر ممکن نباشد ولی بدون تردید بسیار دشوار است. باور داشته باشید که شما تنها نیستید و افراد زیادی وجود درند که می توانند در این راه کمک تان کنند. پیدا کردن این افراد کلیدی درست در زمان و مکان صحیح، می تواند سکوی پرتاب به سوی موفقیت باشد.

” شناسایی افرادی که از شما حمایت می کنند”

شبکه ارتباطی افراد موفق همیشه بزرگتر از دیگران است. هر چقدر بتوانید با افراد بیشتری تعامل برقرار کنید، امکان حمایت بیشتری را خواهید داشت. اگر تنها روی خود و خانواده حساب کنید قطعا راه سختی را در پیش رو دارید. هدف گذاری برایان تریسی روی نکات کلیدی تمرکز دارد که مربوط به جامعه خاصی نیست. کارآفرینان زیادی در سراسر جهان با استفاده از این تکنیک ها توانسته اند کسب و کار خود را متحول کنند. چه چیز مانع می شود که نفر بعدی شما نباشید؟

اقدامک:

در یک برگه کاغذ بنویسید:

  1. چه عواملی در رسیدن به هدف محدودیت ایجاد می کنند؟ عوامل درونی را جدا کنید
  2. به چه مهارت هایی برای رسیدن به هدف تان نیاز دارید؟
  3.  لیست افرادی که می توانند در کسب موفقیت و رسیدن به هدف کمک تان کنند را بنویسید.

مباحث و تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی به صورت چند بخشی ارائه شده لطفا پس از خواندن این مطلب اقدامک و تمرین نوشتاری را با حوصله انجام دهید. اگر نتوانید این تمرینات را روی کاغذ بنویسید هرگز نمی توانید در عمل موفق به انجام این مراحل شوید.

این مطلب ادامه دارد……

امتیاز 0 از 0 رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *