افزایش اعتماد به نفس در زنان

افزایش اعتماد به نفس در زنان

اعتماد به نفس از بدو تولد در ما وجود ندارد و همچنین اگر شخصی در حال حاضر از اعتماد به نفس کافی برخوردار است، تضمینی برای دارا بود این احساس مثبت بصورت مادام المعر تلقی نمی گردد. صحبت کردن درباره اعتماد به نفس و یا خواندن مقالات مفصل و طولانی هیچ کمکی به بالا بردن اعتماد به نفس شما نمی کند اگر به تمرین های گفته شده عمل نکنید و با تمام وجود نخواهید شرایط موجود را تغییر دهید. در بسیاری از کشورهای دنیا که کشور ما نیز شامل آن می شود، اعتماد به نفس در زنان در سطح پایینتری نسبت به مردان قرار دارد. بخش عمده جمعیت زنان کشور ما زنانی مظلوم و از خود گذشته هستند و طوری تربیت شده اند که همیشه امیال و خواسته های خود را فدای نیازهای دیگران خصوصاً شوهر و فرزندانشان نمایند. این امر موجب می شود که اعتماد به نفس در زنان تا حد قابل ملاحظه ای پایین بیاید و دختری که پیش از ازدواج روی ابرها سیر می کرد و تا حدی مغرور بود پس از ازدواج وقتی متوجه می شود که برای حفظ زندگی خویش باید روی اهداف و خواسته هایش سرپوش گذاشته و دم برنیاورد و به تدریج به زنی افسرده و خانه نشین تبدیل می شود که حسرت فرصت های از دست رفته اش را می خورد.

در این مطلب قصد داریم فرمول اعتماد به نفس در زنان را شرح دهیم و به بانوان گرامی که این مطلب را مطالعه می کنند بیاموزیم که چگونه می توانند اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

بالا بردن اعتماد به نفس در زنان

بالا بردن اعتماد به نفس در زنان

مسئولیت زندگی خودتان را بعهده بگیرید.

یک اصل مهم در افزایش اعتماد به نفس این است که بدانید هیچکس مسئولیت زندگی شما را برعهده ندارد و تنها خودتان هستید که می توانید موجب خوشبختی یا بدبختی خود باشید. اگر منتظر بمانید تا اتفاقات جدیدی در زندگیتان روی دهد تا شما را به آرزوهایتان برساند یا از دیگران انتظار داشته باشید برایتان کاری کنند و مسئولیت خوشبخت کردن شما را بعهده بگیرند، ممکن است این انتظار تا پایان عمرتان به درازا بینجامد. مسیر صحیح اعتماد به نفس این است که بسم الله بگویید و تمام تردیدهای خود را کنار بگذارید و گام به گام در مسیر دستیابی به اهداف و خوشبختی پیش روید، این کاری است که هیچکس دیگری نمی تواند برای شما انجام دهد.

تجربه کردن در زندگی را آغاز کنید.

از قدم نهادن در مسیرهای جدید نترسید، رویدادهای جدیدی را تجربه کنید. به عنوان مثال به تنهایی به رستوران رفته و شام بخورید، به یادگیری مهارتی جدید که هیچگونه آشنایی با آن ندارید بپردازید. توانایی خود را در تعمیر لوازم منزل که معمولاً توسط آقایان انجام می شود محک بزنید، این کار به شما کمک می کند تا به خود افتخار کنید و مطمئن شوید که برای انجام امور منزل به کسی متکی نیستید.

یک برنامه ریزی دقیق انجام داده و آن را اجرا نمایید.

پس از پایان این مقاله قلم و کاغذی برداشته و یک برنامه مدون برای دستیابی به هدفی کوچک بنویسید. مراحلی که برای رسیدن به هدف باید انجام دهید را یادداشت نمایید و زمان مشخصی را به انجام این پروژه اختصاص دهید، سپس مرحله به مرحله طبق برنامه ریزی پیش روید تا به هدف خود دست یابید. همانطور که گفتیم بهتر است یک هدف کوچک را انتخاب کنید، مثلاً ساخت یک کاردستی دکوری، هر هدفی که انتخاب می کنید یادتان باشد به هیچ وجه نباید در انجام مراحل کوتاهی کنید. اگر می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید هیچ عذر و بهانه ای پذیرفتنی نیست. دستیابی به این اهداف کوچک به شدت اعتماد به نفس و عزت نفس شما را افزایش خواهد داد.

مصمم باشید و به سادگی تسلیم نشوید.

زمانی که در چالشی شرکت می کنید، با رسیدن به موانع میدان را خالی نکنید و تسلیم نشوید. اعتماد به نفس بدون تلاش و کوشش بدست نمی آید. اگر تسلیم شوید دوباره اعتماد به نفس خود را از دست خواهید داد، شما که نمی خواهید همچین اتفاقی بیفتد؟ اعتماد به نفس حقیقی زمانی در وجود شما ریشه می دواند که مطمئن شوید آنقدر قوی هستید که بتوانید به خود تکیه کنید و با استقامت از پس هر مشکلی برآیید.

یک الگو برای خودتان انتخاب کنید.

حتماً در بین نزدیکان شما کسی را هست که آنقدر از اعتماد به نفس سرشار است که توانایی رویارویی با هر چالشی را داشته و هر کاری را برای دستیابی به اهدافش انجام بدهد. معمولاً همه ما در بین دوستان، آشنایان، همکاران و افراد خانواده حداقل یک نفر با همچین مشخصاتی سراغ داریم. همین شخص الگوی مناسبی برای شماست. خوب دقت کنید ببینید او چگونه این کار را می کند؟ جرات به خرج دهید و با این فرد قرار ملاقاتی بگذارید و از او بخواهید نظرش را درباره وضعیت شما عنوان کند و بپرسید چگونه می توانید مثل او فردی با اعتماد به نفس و هدفمند شوید؟ نگران نباشید افراد با اعتماد به نفس از اینکه به دیگران کمک کنند خوشحال می شوند، اینکار موجب می شود اعتماد به نفس آنها بیشتر شود.

کاربران گرامی به نظر شما برای بالا بردن اعتماد به نفس در زنان دیگر چه کارهایی می توان انجام داد؟ آیا شما از ترفندهایی که بیان کردیم استفاده می کنید؟ میزان اعتماد به نفس شما در چه سطحی قرار دارد؟ می توانید با انجام تست اعتماد به نفس خود را بیازمایید.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *