نگرش ذهنی مثبت

چگونه نگرش ذهنی مثبت داشته باشیم؟

برای جذب انرژی مثبت کائنات باید از خود شروع کنیم. تنها فکر کردن به آرزوها کافی نیست. همه اعمال و اتفاقات واکنشی است که در مقابل تحریکات حسی و اعتقادات عمیق انسان رخ می دهد. برای به اجرا در آوردن هر برنامه ای، لازم است تا بارها و بارها آن را در ذهن پروراند. نگرش ذهنی مثبت زمینه ساز شرایطی است که منجر به موفقیت می شود.

در مطالب قبلی از نقش انرژی در قانون جذب گفته شد و دانستیم که هاله های انرژی مثبت و منفی در پیرامون ما و جهان هستی به طور هم زمان وجود دارند. هیچکس دوست ندارد در معرض انرژی منفی قرار بگیرد و شکست و ناکامی را جذب کنید. برخی از افراد راز مسیر موفقیت را به درستی دریافته اند و آن چیزی نیست جز جذب انرژی فعال و زندگی بخش مثبت. قبلا بارها یادآور شدیم که همه چیز در ذهن اتفاق خواهد افتاد. در این مطلب راه هایی کاربردی برای نگرش ذهنی مثبت را پیشنهاد می کنیم. فراموش نکنید که اولین قدم در جذب انرژی مثبت، توانایی ساخت تصویر ذهنی مثبت از خود و اهداف مان است.

نقش تلقین در نگرش ذهنی مثبت

برای داشتن نگرش ذهنی مثبت و خوب باید همه مشکلات را با شعور روشن حل کنیم. تصور حل مشکلات احساس شادی به همراه دارد. فبل از هر رفتاری، ذهن و فکر حرکت می کند و ناگفته پیداست که عملکرد ذهن و فکر، در اختیار خود ماست. در واقع ذهن می تواند تنها ناجی و یا تنها نابودگر ما باشد.
با ذکر مثالی موضوع را روشن تر می کنم. وقتی از مجلسی عزا بر می گردیم تا مدتی به موضوعات پیرامون غم و اندوه فکر می کنیم. غم و ناراحتی با خود افکار منفی و بد را انتقال می دهد و قدرت تحرک و فعالیت را از فرد می گیرد. بر عکس حتی فکر کردن به مجلس شادی و عروسی نیز می تواند شادی بخش باشد و لبخند را بر لبان جاری کند.

به همین ترتیب فکر کردن به ترس، بدگمانی و شک، ورشکستگی، عدم موفقیت، فقر و مواردی از این قبیل همه ذهن و احساس را درگیر کرده و آرامش را از بین می برد. به عبارتی این موارد با تلقین در ذهن قدرتمند شده و نیرویی بازدارنده و منفی را ایجاد می کنند.
با تلقین مثبت می توان نگرش ذهنی مثبت و سازنده ای را ایجاد کرد. با تفکر به اهداف و آرمان ها، قدرت خواسته ها بیشتر شده و با تلقین پرورش پیدا می کنند. برای ایجاد نگرش ذهنی مثبت از نیروی تلقین غافل نشوید. با شناسایی تلقین های منفی، ذهن مثبت تری می توان داشت.

نقش تلقین در نگرش ذهنی مثبت

مشکلات یا شکلات

گذشته همه انسان ها با فراز و نشیب هایی همراه بوده است. موفقیت و شکست دوروی یک سکه اند بدون وجود یکی دیگری مفهومی ندارد. قرار نیست همیشه روزگار بر وفق مراد باشد و روی خوش به ما نشان دهد. زمان در گذر است مشکلات را به زمان بسپارید هیچکس تا ابد، ورشکسته، نومید، بیمار، شکست خورده و فقیر نخواهد ماند اگر به خود باور داشته باشد. قانون هستی همه را تحت حمایت قرار می دهد کافی است در مدار صحیح قرار بگیریم. برای حل مشکلات از قدرت ذهن و روح کمک گرفته و از قانون جذب کمک بگیریم. نومیدی پس از بروز کوچکترین مشکل، به دور از عقل و منطق است. همواره روشنی در راه است و روزگار می گذرد.

سرمایه گذاری ذهنی

بانک نگرش ذهنی مثبت را با سرمایه گذاری ذهنی شارژ کنید. باور داشته باشید که همه نومیدی ها ناشی از برداشت اشتباه از حوادث است. شادی و امید را در خود راه دهیم تا نور و روشنایی در ذهن راه پیدا کند. با عشق، مهربانی، شادی، بخشش و صداقت می توان سرمایه های بانک ذهن را هر روز افزایش داد و منبع ذهنی سرشار و غنی را تجربه کرد. ذهن خود را با صفات نیکو و پسندیده پر و انباشته کنیم تا سرمایه های ذهنی مثبت و با ارزشی داشته باشیم به این ترتیب برداشت ما از حوادث، مثبت و شیرین خواهد شد.

ایده های سازنده

ضمیر باطن همه انسان ها سرشار از طرح ها و ایده هایی است که می تواند به عمل نزدیک شود. باید خواست و درخواست کرد تا ایده های سازنده از اعماق ذهن بیرون آمده و شکوفا شود. چنانچه در ضمیر باطن و با نگرش ذهنی مثبت ، ثروت را درخواست کنیم هیچگاه نیازمند نخواهیم شد. گرفتاری مالی برای همیشه نزد ذهن ثروت ساز باقی نمی ماند. باید اجازه دهیم افکار آزادنه در ضمیر ناخوداگاه به پرواز در آیند و ایده هایی سازنده را پرورش دهند. به این ترتیب قادر خواهیم بود تا تمام موانع و مشکلات را در مسیر برطرف کنیم.

نگرش ذهنی مثبت دید بهتری از جهان پیرامون خواهد داد و این همان نیرویی است که می تواند انرژی مثبت کائنات را به خود جذب کند. به یاد داشته باشید که همه اعمال و رفتار ما تحت تاثیر افکار و باورهای ذهنی مان قرار دارد یکبار دیگر باورها را بررسی کنیم شاید زمان تغییر رسیده باشد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (در حال حاضر هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *