نکات طلایی آرامش ذهن با قانون جذب

آرامش ذهن با قانون جذب

در دنیای شلوغ و پر تنش امروزی داشتن آرامش ذهن و خیال راحت گوهری است نایاب که همه به دنبال آن هستند. رشد سریع تکنولوژی، استرس های شغلی، کشمکش های درونی همگی خواب و خیال را مختل می کنند و ذهن را درگیر می سازند. آرامش و خونسردی غنیمتی است که می تواند فرصت های زیادی را در پیش رو نمایان کند و دید تازه ای ایجاد کند. برای به دست آوردن آرامش ذهن با قانون جذب و تجربه حس خوب دنیای بدون استرس، راه های پیشنهادی ما را امتحان کنید.

حس شیرین آرامش ذهن با قانون جذب

کنترل کردن را کنار بگذارید

می خواهید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید؟ مسئولیت همه کارها را به تنهایی به عهده می گیرید؟ اگر چنین است تعجبی ندارد که آرامش ذهنی نداشته باشید. همین لحظه تصمیم بگیرید که عادت کنترل کردن و تحت کنترل داشتن را برای همیشه کنار بگذارید. کمی به دیگران اعتماد کنید و مسئولیت ها را تقسیم کنید. لازم نیست این همه فشار را به تنهایی تحمل کنید. آرامش ذهن با قانون جذب را در عدم کنترل هر چیزی تجربه کنید.

با یک دست چند هندوانه بلند نکنید

حس خوبی است که کارهای بسیاری را در یک زمان انجام می دهید. احساس با کفایتی و پذیرفتن مسئولیت های گوناگون بسیار افتخار آمیز است ولی پذیرفتن چندین کار با هم و در یک زمان، خسته کننده و نگران کننده نیز هست. درجه هوشیاری با انجام کارهای متعدد تا سطح زیادی پایین آمده و ناهماهنگی به وجود می آید. ناهماهنگی استرس و تشویش را بیشتر می کند. بهتر است با انجام یک کار صحیح و کامل، احساس موفقیت و آرامش را تجربه کنید.

به خود بها دهید

هر موفقیت کوچکی ارزشمند است برای کسب موفقیت های بزرگ باید پله پله بالا رفت. هر پیروزی احساس بالندگی و اعتماد به نفس را به همراه دارد. برای ارزشمند بودن، همین موفقیت های کوچک را قدر بدانید.  رسیدن به آرزوها زمان می خواهد. موفقیت ها را مرور کرده و به آینده روشن با دید مثبت بنگرید به این ترتیب آرامش را جذب خواهید کرد.

نیازهای خود را دریابید

احساس خوبی است اگر بتوان به اطرافیان کمک کرد و باری را از دوش ناتوان برداشت. راضی کردن و خوشحالی دیگران بسیار آرامش بخش است. اما در نظر داشته باشید که اگر همیشه به فکر برآوردن نیازهای دیگران باشید و خواسته های معقول خود را فراموش کنید، آرامش خود را از دست خواهید داد. اگر به نیازهای خود بی توجه باشید، ظرف انرژی های مثبت تان به زودی تخلیه شده و تشویش و استرس را تجربه خواهید کرد.

آرامش ذهن با قانون جذب

کسب آرامش ذهن با قانون جذبآرامش ذهن با قانون جذب

شما به چه کاری مشغول هستید؟ آیا از این کار رضایت دارید؟ آیا از انجام کاری که بر عهده شماست لذت می برید؟ این امری است اثبات شده : افرادی که از کار خود احساس رضایت دارند، آرامش بیشتری را تجربه می کنند. فرقی نمی کند در چه کاری فعالیت می کنید باید سعی کنید از انجام کاری که بر عهده دارید لذت ببرید. این راز داشتن آرامش ذهن است که با دید مثبت نسبت به کار، تنش های درون را برطرف می کند.

سختگیر نباشید

بدیهی است که بایستی در زندگی یک برنامه منظم و درستی را داشته باشید ولی این همه سختگیری چرا؟ انعطاف پذیری در امور آرامش ذهن و روح را به همراه دارد. در مواردی که لازم است با انعطاف می توانید روش ها و برنامه ها را کمی تغییر دهید تا موفقیت بیشتری را به دست آورید. اصرار و پافشاری در استراتژی قبلی، تنش و اضطراب را بیشتر می کند.

تعادل داشته باشید

تعادل در همه امور لازم است. مسائل کاری و زندگی را با هم ترکیب نکنید. هر چیزی باید در جای خود باشد. تداخل امور خصوصی و برنامه های کاری استرس زاست. زمانی را به کار و زمان دیگری را به خانواده اختصاص دهید تا آرامش ذهن را تجربه کنید. فکر کردن به مسائل کاری در خانه کار درستی نیست.

رفتارتان را تغییر دهید

در شرایط پر تنش و استرس زا با تغییر در دیدگاه و طرز فکر، می توانید رفتار خود را نیز تغییر دهید. اگر کسی عصبانی است لزومی ندارد شما نیز با فریاد با او صحبت کنید. اگر کسی دشنام می دهد نباید با همان لحن با او صحبت کرد. به کوچکی و حقارت او فکر کنید که نمی تواند خواسته خود را با آرامش مطرح کند ولی شما اراده قوی تری دارید و می توانید بر خود مسلط شوید.

با شادی آرامش ذهن را تجربه کنید

به موزیک مورد علاقه تان گوش دهید. در کارهای تفریحی مورد علاقه تان شرکت کنید. در مراسم دعا و نیایش حضور داشته باشید. نقاشی بکشید. بدوید، برقصید، بخندید، هر کاری که موجب شادی و خوشحالی تان می شود را انجام دهید. بدون تردید شادی با آرامش ذهن همراه است.

برای آرامش ذهن برنامه ریزی کنید

فهرستی از کارهایی که موجب آرامش ذهن و روح شماست تهیه کنید. برای انجام این کارهای لذت بخش برنامه ریزی کنید و زمان بندی داشته باشید. گاهی یک سفر زیارتی و یا ملاقات با یک دوست می تواند آرامش ذهن و روان را به همراه داشته باشد. برای جذب آرامش ذهن تلاش کنید و برنامه ریزی داشته باشید.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *