ارتباط نظام باورها و پول – قسمت دوم

نظام باورهای مالی

در پست قبلی در خصوص نظام باورهای مالی شرح مختصری را ارائه دادیم، و مرحله اول تمرین را نیز پشت سر گذاشتیم. در ادامه به ۴ تمرین دیگر برای رفع محدودیتهای ایجاد شده در نظام باورهای مالی می پردازیم.

نظام باورهای مالی و رسیدن به موفقیت

نظام باورها

پول چیز مهمی نیست، فقط پول است.

از دیگر محدودیتهایی که در نظام باورهای مالی ایجاد می شود، جدی نگرفتن پول و سبک شمردن آن است. شما پول را جدی نمی گیرید زیرا تا بحال نتوانستید استفاده لذتبخشی از آن ببرید، بنابراین برای بدست آوردن آن هم تلاش کافی نخواهید کرد.

مثالی قدیمی هست که میگوید اگر شما برای پول ارزش و احترام قائل شوید، پول هم برای شما ارزش و احترام به همراه خواهد آورد.

لذا در گام دوم برای رفع محدودیت ایجاد شده در نظام باورهای مالی جمله زیر را جایگزین جمله قبل نمایید و بارها آن را تکرار کنید:

 • پول یکی از مهمترین الویت های من در زندگیست.

پول برای خرج کردن است

اگر اینگونه فکر میکنید، پس باید بگوییم که شما کاملاً اشتباه متوجه شده اید. شما بخش رسیدن به ثبات مالی و ثروتمند شدن را کاملاً نادیده گرفته اید. بعبارتی با نهادینه کردن این ذهینت در نظام باورهای مالی خود، آنرا نابود ساخته اید. اگر هیچ پولی ذخیره نکنید و هر چیزی را که بدست می آورید خرج نمایید، هرگز نمی توانید تمکن مالی داشته باشید.

خرج کردن پول خوب است اما در مکان و زمان مناسب. شما حق دارید که از زندگی تان لذت ببرید ولی نه اینکه از حد بگذرانید. قبل از اینکه به صرافت خرج کردن بیافتید ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که پول هایتان را در جای درست سرمایه گزاری می کنید و از اندوخته های حاصل از این سرمایه گزاری لذت کافی می برید.

بنابراین با تکرار جمله زیر، جمله قبل را به فراموشی بسپارید:

 •  پول هایم را خرج نمی کنم تا زمانی که ثروتمند شوم.

ثروتمندان ثروتمندتر میشوند و فقیرها فقیرتر

بی پولی و نوع طرز فکر

این واقعاً بهانه ی بیهوده ایست. این فقط ضعف نظام باورهایتان را میرساند و برای خالی کردن بار مسئولیت از روی شانه تان آن را مدام تکرار می کنید. در حالی که اصلا وضعیت مالی خود را در نظر نمی گیرید. در حالی که اگر از زیر بار مسئولیت هایتان شانه خالی کنید، بدون شک قدرت و نفوذ خود را در زندگی از دست خواهید داد.

بنابراین جمله زیر را جایگزین جمله قبلی کنید:

 • ثبات مالی برایم از هرچیزی مهمتر است، و ثروتمند شدن حق من است.

با پول میانه ی خوبی ندارم

این هم یکی از آن حرف های غیر منطقی است که میتوان از یک نفر شنید. و فقط یک نتیجه می توان از آن گرفت. که شما هنوز یاد نگرفته اید از پول چه استفاده ای ببرید. به عبارتی استفاده کردن از پول را بلد نیستید. پیشنهاد می کنیم بعد از خواندن این مقاله حتماً به مقالاتی مربوط به کاربردهای پول در زندگی پیدا نموده آنها را نیز مطالعه نمایید.

برای رفع مشکل جمله زیر را جایگزین جمله قبلی کنید:

 • من با مطالعه هر روز دانشم را نسبت به اهمیت و کاربردهای پول افزایش می دهم. 

شرح نظام باورهای مالی بسیار پیچیده تر از مقاله حاضر است. البته سعی می شود در آینده نیز مقالاتی در این خصوص ارائه شود. بسیاری از فقرها در جامعه تنها بخاطر همین عدم شناخت نظام باورهای مالی رخ میدهد. جوانی که خود را باور ندارد، پول را باور ندارد و کنج عزلت میگزیند تا خدای ناکرده به گناهی آلوده نشود و پول را مقصر اصلی میداند، لازم است که با مطالعه مقالات این چنینی نظام باورهای مالی را و خود را بشناسد تا راه درمان را بیابد.

انسان هرگز محکوم به فقر و شکست نیست و تنها فکر فقیرانه است که محکوم به فناست. دوست گرامی نظام باورهای شما چگونه است؟ آیا اندیشه ثروتمندی دارید یا مدام افکار منفی درباره فقر را در سر می پرورانید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 3 از 2 رای

11 دیدگاه برای “ارتباط نظام باورها و پول – قسمت دوم

  • seif گفت:

   با سلام خدمت سرکار خانم محمدی
   خیلی خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید واقع شد ، خیلی خوشحال می شویم ما را از نظرات خود بهره مند سازید
   موفق باشید

 1. مريم زينلي گفت:

  استاداگرنظام باورهای مالی روتوضیح بیشتری بفرمایید سوالات من برایم روشن خواهدشد/مقاله کاملا قابل استفاده بود.سپاس

  • seif گفت:

   با سلام خدمت خانم زینلی
   گروه تحقیقاتی سیف در نظر دارد روزانه با ارائه مقالات مختلف در مورد نظام باورها از جمله باورهای غلط که ما انسان ها نسبت به پول و… داریم ارائه نماید . ضمناً به زودی در کانال تلگرام گروه به آدرس @alirezaseif20مطالب صوتی و تصویری برای استفاده مردم عزیزمان ارائه خواهد شد تا با بهبود مسمتر شاهد ایرانی زیباتر باشیم .

  • seif گفت:

   با سلام خدمت خانم زینلی
   گروه تحقیقاتی سیف در نظر دارد روزانه با ارائه مقالات مختلف در مورد نظام باورها از جمله باورهای غلط که ما انسان ها نسبت به پول و… داریم ارائه نماید . ضمناً به زودی در سایت ، اینستاگرام وکانال تلگرام گروه به آدرس @alirezaseif20مطالب صوتی و تصویری برای استفاده مردم عزیزمان ارائه خواهد شد تا با بهبود مسمتر شاهد ایرانی زیباتر باشیم .
   شاد ، سلامت و ثروتمند باشید

  • seif گفت:

   با سلام خدمت شما سرکار خانم آزاده کیانی عزیز و گرامی
   ممنون از اینکه از سایت گروه تحقیقاتی سیف بازدید نمودید ، خیلی خوشحال میشیم ما رو از نظرات خود بهره مند سازید .
   شاد ، سلامت و ثروتمند باشید

 2. محمدحسین غلامی گفت:

  مقاله جالب و مفیدی بود امیدوارم پیروز و موفق باشید

  • seif گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
   محمدحسین عزیز ؛ از اینکه از سایت گروه تحقیقاتی سیف بازدید نمودید از شما تشکر نموده و خیلی خوشحال میشیم ما رو از نظرات ارزشمندتان بهره مند سازید.
   شاد، سلامت و ثروتمند باشید .

  • seif گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
   محمود عزیز ؛ ممنون از اینکه از سایت گروه تحقیقاتی سیف بازدید نمودید ، خیلی خوشحال میشیم ما رو از نظرات خود جهت ارتقا سایت بهره مند سازید .
   شاد ، سلامت و ثروتمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *