تأثیر باورها در قانون جذب

تأثیر باورها در قانون جذب

در سلسله مقالات مربوط به نظام باورها بارها در خصوص تغییر باور و تأثیر عوامل مختلف صحبت کردیم. حال در مبحث قانون جذب می خواهیم تأثیر باورها در قانون جذب را مورد بررسی قرار دهیم.

دنیای ما دنیایی پر از عمل و عکس العمل است. اگر بخواهیم به زبان سنتی به این موضوع اشاره کنیم، هما ضرب المثل معروف خودمان می شود که می گوید ” از هر دست بدهی از همان دست میگیری “. ما دنیایی را برای خودمان می سازیم که آن را بارها تصور کرده و باورده کرده ایم. رسیدن به پول و ثروت، سلامتی، مقام، آرامش، پیشرفت علمی، همه و همه از باور های ما نشأت می گیرد.

برای درک بهتر تأثیر باورها در قانون جذب یک راهکار به شما معرفی می کنیم و امیدوارم با به کار بستن آن در کنار مجموعه آموزشهایی که برای قانون جذب منتشر می نماییم، آینده ای روشن تر و بهتر برای خود بسازید.

کاغذ و قلمی مهیا نموده و خودتان را زیر ذره بین ببرید و ببینید تا به امروز چه چیزهایی را از دست داده اید و چه چیزهایی را به دست آورده اید. چند مورد به عنوان نمونه یادداشت نمایید. برای هر مورد مقداری فضای خالی اختصاص داده و جزئیات مربوط به آن را یادداشت نمایید. این جزئیات شامل میزان باور شما برای رسیدن به آن دستاورد و راه هایی را که برای به دست آوردن آن طی کرده اید را در زیر هر کدام از داشته هایتان بنویسید. سپس همین کار را برای آن چیز هایی که تاکنون می خواستید و بدست نیاوردید انجام داده و دلیل و باوری که نسبت به آن داشته اید را نیز بنویسید.

پس از انجام این تست خود متوجه خواهید شد که تأثیر باورها در قانون جذب و آنچه که منجر به کسب کردن یا نکردن آن شده تا چه میزان بوده است.

چگونگی تأثیر باورها در قانون جذب

باورهای ما درون و بیرون ما را می سازند دنیای ما را رقم می زنند. اگر باور و یقین داشته باشیم که اتفاقی برای ما رخ خواهد داد چه خیر و چه شر همان خواهد شد. فقط زمان آن مشخص نیست که آن نیز به میزان قدرت باور بستگی دارد.

قانون جذب

به عنوان مثال فردی را فرض کنید که دوستی بیمار دارد و پس از ملاقات با وی یک نگرانی در این فرد ایجاد می شود و آن این که نکند خود او هم به این بیماری دچار شود. حال او آنقدر با نگرانی و استرس این فکر را دنبال می کند تا تصویری از خود بیمارش در وی پدید آید، این تصویر آنقدر واضح می شود که در خواب و بیداری و گاه و بیگاه به سراغش می آید. در نهایت این باور با جاذبه ای که درون او ایجاد می کند، باعث می شود تا سلسله تغییراتی در بدنش رخ دهد و در واقعیت دچار همان بیماری گردد. این موردی که مثال زدیم بارها توسط افراد مختلف تجربه شده و بدون شک نمونه هایی از همین افراد در حلقه آشنایان هر کسی وجود دارد.

می توانید همین تمرین را برای تمامی موضوعات زندگی خود انجام دهید و به عبارتی برای کشف تأثیر باورها در قانون جذب با انجام همین روش باگ ها و خطاهایی را که در باورهایتان دارید بیابید و تلاش کنید باورهای خوب و سازنده را جایگزین کنید تا آنگونه که باید با کمک قانون جذب همه خواسته هایتان را عملی نمایید.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *