نکاتی برای ساختن اعتماد به نفس

برای ساختن اعتماد به نفس چکار کنیم؟َ

همه ما دوست داریم سرشار از اعتماد به نفس باشیم، چون از مزایای اعتماد به نفس مطلع هستیم و می دانیم فقدان اعتماد به نفس چه اثرات مخربی روی زندگی ما بر جای می گذارد، ولی اگر شما هم اکنون از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستید، چگونه می خواهید از این احساس مثبت سرشار شوید؟ یک شخص فاقد اعتماد به نفس برای ساختن اعتماد به نفس خود چه کارهایی باید انجام دهد؟ در این مطلب به نکات مهمی درباره ساختن اعتماد به نفس اشاره خواهیم کرد. شما کاربران گرامی در این مطلب می آموزید چگونه اعتماد به نفس خود را از نو بسازید و پرورش دهید.

ساختن اعتماد به نفس

پرورش اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس مزایای بسیاری دارد. این احساس به شما کمک می کند تا بهتر کار کنید و بتوانید در محل کار خود مورد توجه و قدردانی مافوق خود قرار بگیرید و در نتیجه در شغلتان پیشرفت نمایید.

همچنین ساختن اعتماد به نفس در زندگی شخصی و عاطفی تان نیز تاثیرگذار خواهد بود و به شما اجازه می دهد هر چه که در زندگیتان می خواهید را بدست آورید.

برای ساختن اعتماد به نفس مهم است که به یاد داشته باشید کسب اعتماد به نفس یک فرآیند زمانبر است و شما نمی توانید با مطالعه یک مطلب آن را به دست آورید، بلکه باید سبک زندگی خود را تغییر دهید تا بتوانید اعتماد به نفس خود را پرورش دهید. در ادامه به روش هایی برای ساختن اعتماد به نفس اشاره می کنیم.

۱ – از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید.

برای اینکه اعتماد به نفس خود را افزایش دهید می توانید از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید. این جملات به شما کمک می کنند سبک زندگی خود را تغییر داده و خودتان را از یک زاویه دیگر نگاه کنید.

عباراتی مانند : “من ارزشمند هستم.”، “من یک رهبر بی نظیر هستم.”، “همه من را دوست دارند.” و….

جملاتی که به آنها اشاره کردیم تنها چند مورد از عبارات تاکیدی مشترک هستند، شما می توانید عبارات تاکیدی مثبت اختصاصی خود را بنویسید و هر روز صبح بعد از بیدار شدن و هر شب پیش از خوابیدن این جملات را با خود تکرار کنید.

۲ – هوشمندانه لباس بپوشید.

ساده ترین روش برای ساختن اعتماد به نفس این است که لباس هایی بپوشید که به شما قدرت می دهند. اگر مثل یک فرد مهم لباس بپوشید به شما کمک می کند تا باور کنید مهم و ارزشمند هستید. لازم نیست حتماً لباس های گران قیمتی تهیه کنید، با هر بودجه ای که دارید می توانید یک لباس زیبا و هوشمندانه برای خود بخرید. علاوه بر لباس، اکسسوری ها و لوازم جانبی شخصی هم می توانند  موجب افزایش اعتماد به نفس شما شوند.

۳ – با صدای بلند صحبت کنید.

نحوه صحبت کردن و همچنین بلندی صدای شما بطور مستقیم با میزان اعتماد به نفستان در ارتباط است. افراد خجالتی و فاقد اعتماد به نفس معمولاً با صدای آهسته صحبت می کنند، چون آنها نمی خواهند در هنگام صحبت کردن توجه کسی را به خود جلب نمایند، بنابراین همیشه زیرلبی صحبت می کنند.

احتمالاً شما هم در جمع های مختلف دیده اید که یک نفر با صدای بلند صحبت می کند و با اعتماد به نفس کامل در تمام بحث ها شرکت می کند، این افراد اهمیتی نمی دهند که سایرین درباره آنها چه فکری می کنند. در طرف مقابل افرادی هستند که اغلب سکوت می کنند و زمانی که چیزی از آنها پرسیده می شود آنقدر آرام پاسخ می دهند که در برخی مواقع نامفهموم خواهد بود.

دفعه دیگری که در یک جلسه یا جمع شرکت کردید سعی کنید با صدای بلندتری صحبت کنید، خواهید دید این بلندی صدا تا چه اندازه روی میزان اعتماد به نفستان تاثیرگذار خواهد بود.

۴ – مراقب ظاهر خودتان باشید.

یکی از عواملی که در عدم اعتماد به نفس افراد تاثیرگذار است مشکلات ظاهری آنهاست. مشکلاتی مثل ناراحتی های پوستی و اضافه وزن سبب می شوند که فرد از سایرین گریزان باشد و تنهایی را ترجیح دهد.

به جای گوشه گیری و غصه خوردن بخاطر ظاهرتان سعی کنید این مسئله را حل کنید. سلبریتی ها و مدل های زیبا را ببینید که چگونه از اعتماد به نفس سرشار هستند و با مراقبت از جسم و پوست خود روز به روز بر اعتماد به نفسشان افزوده می شود.

شما نیز خود را با این سلبریتی ها مقایسه کنید و رفتارهای آنها را الگو قرار دهید. سبک زندگی خود را تغییر دهید، ورزش کردن، خوردن غذاهای سالم و طبیعی، مراقبت از پوست و مو و ناخن از جمله کارهایی است که برای دستیابی به یک ظاهر زیبا و با اعتماد به نفس باید انجام دهید. با انجام هر یک از این کارها متوجه بالا رفتن اعتماد به نفس خود خواهید شد.

کاربران گرامی در این مطلب به چند روش ساده برای ساختن اعتماد به نفس اشاره کردیم. به نظر شما روش های بالا تا چه حد در افزایش اعتماد به نفس افراد موثر خواهد بود؟ نظرات خود را در زیر همین مطلب با ما در میان بگذارید.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *