کسب اعتماد به نفس با استفاده از قوانین جهان هستی – قسمت دوم

به دست آوردن اعتماد به نفس

در مطلب قبل تعدادی از قوانین مهم و نانوشته جهان هستی که هر کدام از آنها می توانند زندگی ما را تحت تاثیر قرار دارند به شما معرفی کردیم. در این مطلب قصد داریم بقیه قوانین حاکم بر کائنات را برایتان برشماریم و ببینیم چگونه قوانین قدرتمند جهان هستی می توانند موجب به دست آوردن اعتماد به نفس یا هر چیز دیگری برای ما باشند. لطفاً تا انتهای مطلب ما را همراهی نموده و در پایان نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

به دست آوردن اعتماد به نفس با استفاده از قوانین نانوشته جهان هستی

به دست آوردن اعتماد به نفس

۴ – قانون همخوانی

قانون همخوانی یکی دیگر از قوانین ذهنی حاکم بر کائنات است و این قانون هم زیرمجموعه ی قانون علت و معلول است. بر اساس قانون همخوانی دنیای بیرون هر فرد با دنیای درونی او هماهنگ می شود. برای به دست آوردن اعتماد به نفس از طریق قانون همخوانی باید اندیشه و افکار خود را تغییر دهید چرا که بر طبق این قانون هر چه که در دنیای بیرونی به دست می آورید، از مال و ثروت گرفته تا سلامتی و موفقیت همگی بازتابی هستند از چگونگی اندیشه شما.

همانطور که در مطلب قبل هم ذکر کردیم اندیشه هایی که ما در سر می پرورانیم، موجب پدید آمدن رویدادهایی شبیه به خود آنها در زندگی روزمره ما خواهند شد. ما هر اندیشه منفی یا مثبتی که در ذهن می پرورانیم، در حقیقت ناخواسته آن را به زندگی حقیقی خود وارد کرده ایم.

اتفاقاتی که امروز برای ما می افتد در حقیقت حاصل اندیشه های گذشته ماست. در توضیح ساده تر تصور کنید افکار شما مانند دانه ها و بذر گیاهان هستند، شما آنها را در خاک می کارید و بعد از مدتی شاهد سبز شدن آن دانه ها هستید. حال چنانچه شما بذر خار در خاک کاشته باشید، نباید انتظار بکشید که گل رز از آن دانه برآید، دقیقاً مثل افکار منفی و مثبت که سبب پدید آمدن رویدادهایی شبیه به خود خواهند شد.

اندیشه های ما یکی از شگفت انگیز ترین و قدرتمندترین نیروهای کائنات هستند. بنابراین شما می توانید با اندیشه خلاقی که پروردگار در وجودتان نهاده هم در مسیر به دست آوردن اعتماد به نفس و هم در مسیر دستیابی به تمامی اهدافی که مد نظر دارید گام بردارید.

۵ – قانون جانشینی

قانون جانشینی از آن قوانینی است که احتمالاً چیز زیادی درباره آن نشنیده اید و به این قانون مهم بی توجه بوده اید. بر اساس قانون جانشینی ضمیر خودآگاه هر فرد قادر است تنها یک اندیشه مثبت یا منفی را حفظ نماید و افکاری که برای مدتی بطور مداوم در ذهن پرورش می یابند به ضمیر ناخودآگاه فرد منتقل می گردد و به مرور برای فرد به عنوان یک باور و برای ذهن او به منزله یک دستور تلقی می گردد. زمانی این اتفاق تبدیل به فاجعه می شود که چیزی که برای مدتها فکر شما را مشغول کرده یک اندیشه منفی و مخرب باشد، این فکر مخرب زمانی که مکرراً تکرار شده به ضمیر ناخودآگاه منتقل می شود و ذهن در آنجا تمام تلاشش را می کند تا آن فکر منفی که شاید بخاطر ترس شما به ذهنتان خطور کرده و به هیچ وجه دوست ندارید برایتان اتفاق بیفتد را به واقعیت تبدیل نماید.

۶ – قانون احساس

و آخرین قانونی که برای به دست آوردن اعتماد به نفس خود باید از آن آگاهی یابید قانون احساس است. بنا بر قانون احساس تمام افکار و اندیشه ها و اعمال ما بر اساس یک نوع احساس انجام می شود. در قانون احساس عموماً دو نوع احساس کنترل فرد را به دست می گیرند، یکی از آنها احساس ترس و دیگری احساس خواستن و اشتیاق است.

بعنوان مثال، زمانی که شما اندیشه ای منفی را در ذهن خود می پرورید، مثلاً فکر می کنید چنانچه نتوانید کرایه خانه خود را پرداخت کنید چه می شود! این فکر منفی با ترسی که با اندیشیدن به این فکر به جان شما می افتد تقویت می شود و آنقدر این ترس اندیشه شما را پرورش می دهد که حقیقتاً این مشکل برایتان پیش می آید و می بینید که از زمین و آسمان مشکلات اقتصادی برایتان می بارد تا شما نتوانید به موقع کرایه خانه خود را بپردازید.

در نقطه مقابل احساس خواستن و اشتیاق وجود دارد که به افکار مثبت قدرت بخشیده و روند به واقعیت پیوستن آنها را تسریع می کند. هر چقدر اشتیاق شما برای دستیابی به هدفی که در ذهن می پرورانید بیشتر باشد دستیابی به خواسته تان نیز زودتر میسر خواهد شد.

همراهان گرامی شما می توانید از تمامی قوانینی که در این مطلب و مطلب قبل ذکر کردیم برای به دست آوردن اعتماد به نفس و تمامی اهداف دیگر خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید افکار و اندیشه ها بیش از آنچه ما فکرش را می کنیم قدرتمند هستند، بنابراین هرگز و به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی ذهن خود را با افکار منفی مسموم نکنید چرا که در نهایت این شمایید که متضرر خواهید شد.

کاربران عزیز لطفاً نظرات خود را در رابطه با این مطلب در زیر این پست با ما در میان بگذارید. آیا از قوانین حاکم بر کائنات آگاهی داشتید؟ با استفاده از این قوانین تا کنون توانسته اید به اهداف خود دست یابید؟

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *