طریقه آموزش قانون جذب به کودکان

آموزش قانون جذب به کودکان – قسمت دوم

در قسمت قبل در ارتباط با طریقه آموزش قانون جذب به کودکان به چند نکته طلایی اشاره شد که در این مطلب به ادامه بحث می پردازیم. دانستیم که طریقه آموزش قانون جذب به کودکان با توجه به سن تفاوت هایی با دیگر گروه های سنی دارد. به این جهت  آگاهی از روانشناسی کودک و شناخت مراحل رشد فکری کودک در این زمینه تاثیرگذار است.  والدین گرامی، مربیان کودک، آموزگاران وعلاقه مندان،می توانید قبل از مطالعه این مطلب، قسمت اول این مطلب را مطالعه فرمایید.

پیشنهاد : آموزش قانون جذب به کودکان – قسمت اول

  1. آموزش قانون جذب به کودکان – تجسم رویاها

تجسم خلاقانه فرایندی است که برای آموزش قانون جذب به کودکان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این کار با اصطلاح عامیانه عالم هپروت تفاوت آشکاری دارد. در واقع در تجسم خلاقانه می توان اهداف را با جزئیات دقیق تصور کرد. به این ترتیب فرد به درک عمیق تری از خواسته ها و اهداف خواهد رسید. در این زمینه نقش والدین و مربیان بسیار پررنگ و تاثیر گذار است. تجسم موارد مثبت و رویاهای شیرین می تواند باورپذیری آن را بیشتر کند. تجسم بخشی در زندگی روزانه و کمک به تقویت تجسم خلاقانه کودکان زمینه ساز  تصویر ذهنی و نگرش ذهنی مثبت در آینده است.

هرگز به دلیل رویاپردازی کودکان را تنبیه نکنید. این بخش مهم و تاثیرگذاری است که می بایست هر چه بیشتر تشویق شود و مورد حمایت قرار گیرد. همه افراد موفق توانسته اند رویاهایشان را عملی کنند. برخی از والدین نگران رویاپردازی بیش از حد کودکان هستند که در اکثر مواقع سیر طبیعی رشد کودک بوده و موضوع خارج از کنترلی نیست.

برای مثال: از طریق بازی های تخیلی می توان رویاهای کودکانه را به واقعیت تبدیل کرد. کودکان را تشویق کنید تا در بازی رویاهایشان را عملی کنند.

 

آموزش قانون جذب به کودکان – تجسم رویاها

  1. طریقه آموزش قانون جذب به کودکان – افکار مثبت و مثبت اندیشی

مثبت اندیشی به مفهوم تمرکز بر چیزهای خوب در زندگی است. مثبت اندیشی همان تلاشی است که برای دستیابی به خواسته ها و کسب تجربیات انجام می دهیم. مثبت اندیشی همیشه رشد و پیشرفت به همراه دارد. بر عکس افکار منفی همیشه بازدارنده و مانع است. افکار منفی بزرگترین موردی است که همه تلاش ها را نابود می کند. همه انسان ها می توانند از دوران طفولیت پرهیز از افکار منفی را به درستی فراگیرند. شاید برای یک فرد بزرگسال ترک عادت منفی نگری دشوار باشد ولی این موضوعی است که به سادگی می توان به کودکان آموزش داد. کودکان بسیار سریع یاد می گیرند و هیچ آموزگاری همچون رفتار والدین نمی تواند باشد.

صحبت کردن در مورد شکست ها و ناکامی ها به همراه استفاده از الفاظ منفی و ناخوشایند برای همیشه بر لوح کودکان نقش می بندد. تجارب شیرین و مثبت خود را پر رنگ تر جلوه دهید. برجسته کردن و صحبت در موارد مثبت و بحث در این زمینه می تواند زمینه ذهنی مثبتی را در کودکان ایجاد کند. هرگز از تجربیات منفی و ناخوشایند خود، در حضور کودکان صحبت نکنید.

برای مثال: داستان سرایی بهترین شیوه آموزش مثبت اندیشی به کودکان است. در داستان پردازی می توانید افکار خوشایند و تجربیات جذابی را برای کودکان تداعی کنید. فراموش نکنید نتیجه گیری از داستان مهم ترین بخش کار است که باید همیشه با پایانی خوش و مثبت همراه باشد.

  1. آموزش قانون جذب به کودکان – درک هویت کودک

کودکان همیشه همانند والدین خود نیستند. منظورم تفاوت های ظاهری و فیزیکی نیست. بدیهی است که از حیث ظاهر می توان شباهت های بسیاری را بین کودکان و والدین دید. منظورم تفاوت در هویت و طرز فکر کودک است. هر کودک یک انسان متفاوت است که می بایست جای صحیح خود را در این جهان پیدا کند. همه اولیا می خواهند فرزندانی موفق داشته باشند و در آینده انسان هایی بزرگ را به جامعه تحویل دهند. به راستی موفقیت چیست؟

آیا افرادی نظیر پزشک، مهندس، معلم، خلبان، تاجر افراد موفقی هستند یا هنرپیشه ، نویسنده، نوازنده و یا کاسب محل، فروشنده، ……. معیار موفقیت چیست؟ چگونه می توان فردی را موفق دانست؟ بدیهی است که این جهان هم به جراح نیاز دارد و هم به نقاش.اغلب والدین چهارچوب مشخصی از موفقیت را در ذهن داشته و سعی دارند کودک را طبق آن موازین تربیت کنند. باید بدانید که هر کودک هویت مستقل و منحصر به فردی دارد که بسیار ارزشمند است.

شاید این مهم ترین و تاثیرگذارترین موردی باشد که والدین می توانند به آن عمل کنند. یاد بگیریم که کودکان را با هویت واقعی خودشان قبول کنیم. تفاوت های چشمگیر هویت فرزندان با خود را بپذیریم و به آن احترام بگذاریم. کودکان را از طریق بازی، نقاشی و نوشتن تشویق کنید که خلاقیت خود را کشف کنند.

با آموزش قانون جذب به کودکان زمینه تجارب مثبت و موفق آینده را فراهی می سازید. کودکانی که بدانند چه می خواهند در آینده برای دستیابی به هدف تلاش بیشتری می کنند. کودکانی که تجارب موفق و رویاهای شیرینی را داشته باشند بزرگسالانی مثبت اندیش شده و سلامت فکری بیشتری خواهند داشت.

طریقه آموزش قانون جذب به کودکان

کودکی زمانی است که باید بازی کرد و شاد بود. هیچ کودکی نباید تحت ستم و تجارب منفی قرار گیرد. توجه داشته باشید که همه آموزش های دوران کودکی می بایست توام با تجربه خوبی باشد. طریقه آموزش قانون جذب به کودکان با بزرگسالان تفاوت دارد. آموزش تحت اجبار می تواند پیامدهای غیر قابل پیش بینی و گاه بسیار منفی را در پی داشته باشد. آموزش قانون جذب به کودکان راهی برای سعادت و کسب موفقیت در طول عمر است که می بایست با توجه به سن کودک به طرز صحیح و بسیار منعطف انجام گیرد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (در حال حاضر هیچ امتیازی ثبت نشده است)
Loading...
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *