احساس تنهایی و ۲تمرین برای رهایی از آن و افزایش اعتماد به نفس

احساس تنهایی کردن و از دست دادن اعتماد به نفس

عزت نفس پائین ،ترس از انتقاد،ترس از وابستگی به دیگران و…از جمله مواردی هستند که باعث می شوند انسان ها احساس تنهایی کنند .منظورم از احساس تنهایی این هست که یک دختر و پسر جوان قادر به پیداکردن و یا تصمیم گرفتن برای انتخاب شریک زندگی شان نباشند و یا فرد سالخورده ای که به خاطر از دست دادن دوستان و خویشاوندان ،نمی تواند زبان مشترکی را با نسل جوان پیدا کند که همین موضوع باعث ایجاد احساس تنهایی می شود .

تنهایی واقعی از درون نشأت گرفته و با ارتباطات انسانی و… هم برطرف نمی شود  که در ادامه پیرامون این موضوع بیشتر با هم صحبت می کنیم .احساس تنهایی

احساس تنهایی :

این افراد  در وجودشان ، عقاید و اهداف خود احساس کم ارزشی می کنند. ایجاد یک رابطه جدید و حفظ آن رابطه برای این افراد بسیار سخت می شود .یکی از دلایل بروز این باور این هست که این افراد خودشان را ارزشمند نمی بینند و تلاش برای ایجاد یک رابطه عالی برایشان بی معنی می شود و این موضوع یک چرخه را ایجاد می کند :
اعتماد به نفس پائین منجر به انزوای بیشتر و انزوای بیشتر باعث پائین آمدن اعتماد به نفس می شود .

یکی از دلایل قرار گرفتن در این چرخه گوش دادن به حرف های بی ربط دیگران می باشد که متاسفانه برخی از انسان ها استانداردهای زندگی شان را بر اساس حرف های دیگران تغییر می دهند و نمی توانند به آن اهدافی که برای خود ترسیم کردن برسند و این باعث سرخوردگی و انزوا می شود.نرسیدن و یا رسیدن به اهداف رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس دارد که بیشتر افراد جامعه از این موضوع مهم غافل هستند و به دنبال موفقیت های مایکروویوی (خیلی سریع) می باشند.

یا مثال دیگری برای جا افتادن مفهوم احساس تنهایی برای شما بزنم و دقیقاً متوجه بشید که چطوری اعتماد به نفس ما کاهش پیدا می کند :این مثال از یک خانمی هست که قبل از ازدواج فکر می کردند که با ازدواج کردن می توانند تنهایی خودشان را پر کنند ، بعد از مدتی این ازدواج منجر به شکست شد و این موضوع باعث شده بود که این خانم با خودشان هم قطع رابطه نمایند ،که این موضوع بسیار خطرناک تر از قطع رابطه خارجی می باشد .

این فایل صوتی را حتماً گوش کنید :

برخی از این بیماری ها  ناشی از احساس تنهایی عبارتند از :

 • مشکلات قلبی و عروقی
 • پایین آمدن سیستم ایمنی بدن  و عدم توانایی با بیماری هایی مثل سرطان
 • خواب نامناسب
 • پیدا نمودن دید منفی نسبت به خانواده ، جامعه
 • استرس،که این موضوع می تواند موجب بروز بیماری های جدی در وجود انسان گردد .
 • افسردگی ودر بدترین حالت خودکشی
 • و…

حال از دیدگاه گروه تحقیقاتی سیف به موضوع احساس تنهایی می پردازیم :

احساس تنهایی نمودن یکی دیگر از نشانه‌های افرادی که دارای اعتمادبه‌نفس پائینی هستند می باشد .این افراد همیشه حتی زمان‌هایی که در جمع هستند احساس تنهایی می‌کنند .احساس تنهایی چطور می تواند اعتماد به نفس ما را تحت تاثیر قرار دهد :

 1.  این افراد از قرار گرفتن در شرایط جدید اجتماعی پنهان می شوند .
 2. تلاش های جدید خودشان را متوقف می کنند .
 3. از چیزهایی که برای آنها چالش های جدید ایجاد می کند دوری می کنند : شاید این موضوع در کوتاه مدت به این افراد احساس امنیت ایجاد کند ولی قطعاً در درازمدت این موضوع می تواند شما رابه عقب باز گرداند .زیرا این موضوع باعث تقویت ترس ها و تردیدهای شما می شود .ولی وقتی‌که شما عاشق خودتان باشید، از تنهایی بیشتر لذت می‌برید. (منظورم افسردگی نیست) شاید در این لحظه دوستان زیادی دارید ولی چون شما با خودتان بیشتر احساس خوبی دارید علاقه مندید تنها باشید.
  وقتی شما به این جایگاه برسید، مطمئن باشید که حال و احوالتان خیلی خوب شده و در بهترین حالت و وضعیت زندگی خود قرارگرفته‌اید و به قول گفتنی به خدا نزدیک‌تر شده‌اید، در این مواقع سعی کنید باخدای مهربان زیاد حرف زده و عشق‌بازی بکنید و بدانید بعد از مدتی مردم برای برقراری ارتباط و رفاقت با شما دست‌وپا می‌شکنند.حال برخی از افرادی که دارای اعتمادبه‌نفس پائینی هستند سعی می‌کنند با قرار گرفتن در جمع، پوششی بر روی این ضعف خود بگذارند. دوست دارند که همه آن‌ها را ببینند چون این تیپ انسان‌ها دارای خلأ هستند.خیلی علاقه دارند که همه با انگشت آن‌ها را نشان دهند ولی باکار کردن روی این مسائل می‌توانید به یک انسان مطلوب و ایدئال تبدیل شوید.

ولی نگران نباشید در این قسمت تمرین هایی را به شما عزیزان می دهم که در مدت ۲۱ روز می توانید این مساله را برطرفنمائید .

اقدامک ۱ :

هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می شوید جلوب آینه بایستید و به خودتان بگوئید که من عاشق خودم هستم ، خودم را دوست دارم ، من انسان زیبایی هستم ، من انسان جذابی و هوشمندی هستم. این تمرین معجزه می کند فقط به مدت ۲۱ روز این تمرین ساده را انجام دهید و نتایج بزرگی را که باعث افزایش اعتماد به نفس شما در مدت ۲۱ روز می شود را با من از طریق ایمیل (info@seifabadi.com) به اشتراک بگذارید .

اقدامک۲:

سعی کنید به‌صورت آگاهانه برای خودتان وقت بگذارید و زمانی را برای خودتان خالی کنید، مثلاً تنهایی بروید بیرون و در یک رستوران شیک غذا میل کنید تنهایی بروید سینما، استخر و…در آن صورت متوجه می‌شوید چه اتفاقاتی در زندگی شما رخ می‌دهد و دیگران دوست دارند با شما ارتباط داشته باشند پس این تمرین را حتماً انجام بدهید و اصلاً به قضاوت های دیگران در مورد خودتان توجه نکنید .

از شما دوست عزیز دعوت میکنم که درسایت گروه تحقیقاتی سیف ثبت نام کنید و فیلم ها و آموزش های در زمینه موفقیت را از طریق ایمیل و تلفن همراه خود دریافت نمائید.ضمناً منتظر سوالات و نظرات ارزشمند شما در این زمینه هستم .قطعاً با مشارکت شما عزیزان می توانیم جهان را جای بهتری برای زندگی کردن خود و دیگران نمائیم .

 

امتیاز 0 از 0 رای

 1. اشتراک ها: تاثیر استرس بر سلامتی چگونه است و چگونه می توان با استرس مقابله کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *