تاثیر استرس بر کسب موفقیت

تاثیر استرس بر کسب موفقیت

در مقالات قبلی با موضوعیت استرس، مواردی همچون تأثیر استرس بر هدف گذاری و قانون جذب و موارد دیگری را مورد بحث قرار دادیم. در این مقاله تصمیم گرفتیم در با توجه به توضیحات قبل یک جمع بندی کلی داشته و تاثیر استرس بر کسب موفقیت را بررسی نماییم.

تاثیر استرس بر کسب موفقیت

مراجل کسب موفقیت و تأثیر استرس بر آن

برای این که بتوانیم تاثیر استرس بر کسب موفقیت را بررسی نماییم لازم است ابتدا مراحل کسب موفقیت شکافته و ببینم در هر مرحله با چه چیزی روبرو هستیم که ممکن است باعث ایجاد استرس شده و نتیجه کار را خراب کند.

برای کسب موفقیت در ابتدا نیاز به تغییر باورهایمان داریم، یعنی می بایست جور دیگری فکر کنیم در همین مرحله اول ممکن است استرس بر فرد چیره شود و با افکاری منفی امکان تغییر باور را برایش سخت نماید. به عنوان مثال شخصی را در نظر بگیرید که یک عمر باور داشته که نماز خواندن هیچ فایده ای برای وی ندارد ولی با توجه به آموزش ها و تجربیات دیگران، تصمیم می گیرد این باور پوچ و غلط را کنار گذاشته و تصمیم بگیرد از این پس نماز بخواند. و از خداوند استمداد کند که وی را در کارهایش یاری نماید. حال که اون می خواهد باور قبلی اش را تغییر دهد، ممکن است این استرس در وی ایجاد شود که اگر دیگران وی را در حال نماز خواندن ببینند او را مورد تمسخر قرار داده یا سرزنش نمایند. لذا در ابتدا نماز مخفیانه و با عجله بر پا خواهد کرد که همین امر باعث می گردد تا با خلوص نیت و تمرکز کافی نتواند عبادت نماید.

در مرحله دیگر خودباوری است که لازمه کسب موفقیت است. تاثیر استرس بر کسب موفقیت زمانی خود باوری را نیز تحت الشعاع قرار می دهد که شخص علیرغم داشتن تجربیات زیاد و تخصص کافی، این توان را در خود نمی بیند که بتواند کاری را درست انجام دهد. تصور کنید فردی متخصص در امر طراحی وب سایت است و حتی از لحاظ دانش از بسیاری افراد دارای سابقه نیز بهتر بوده و در سطح بالایی قرار دارد. اما به محض آنکه پروژه ای به وی پیشنهاد می شود. استرس و نگرانی بابت این که نکند کار مشتری را نتواند درست انجام دهد یا آن را به موقع تحویل دهد به سراغش آمده و این خودباوری را از او سلب میکند.

مرحله بعدی کسب موفقیت قانون جذب است که قبلا در مورد آن بسیار صحبت کردیم. شما برای آنکه همه منابع و موارد لازم برای رسیدن به موفقیت را بدست آورید لازم است با یک انرژی مثبت و ارتعاشات عالی به سمت کائنات راه رسیدن به موفقیت را هموار سازید. اما در همین مسیر نیز استرس دست از سرتان بر نداشته و ذهنتان را درگیر می کند. فرد قرار است با استفاده از قانون جذب تجسم زیبایی خلق کند و به آن فکر نماید. خانه ای زیبا را در ذهن خود مجسم می کند و واقعاً ان را می خواهد. اما ناگهان استرس ناشی از افکار منفی زلزله ای را در فکرش پدید می آورد و تصور می کند برای لحظه ای آن خانه ی زیبا بر روی سرش فرو خواهد ریخت. و یا افکاری از این قبیل.

یکی دیگر از مراحل کسب موفقیت پول و سرمایه است. شما توانستید همه راه ها را هموار سازید و تار رسیدن به موفقیت چند قدمی بیش نمانده است. شرکت یا فروشگاه رویایی تان را قرار است راه اندازی کنید و مدت ها برای آن ثانیه شماری کرده اید. حال استرس ضرر و زیان مالی گریبان شما را می گیرد. نکند ورشکست شوم، نکند حقوق کارمندان عقب بیافتد، نکند قرضهایم را نتوانم پس دهم و…

همانطور که مبینید با وارد شدن در هر مرحله استرس تازه ای همراه شماست و اینگونه است که تاثیر استرس بر کسب موفقیت خود را نشان میدهد. بنابراین لازم در هر مرحله خودتان را آنالیز نموده و وضعیت فکری و جوانب و عوامل آن را بررسی کنید و چاره ای بیاندیشید.

اگر واقعاً نمی توانید از هیچ راهی استرستان را کنترل کنید و دائماً در حال شکست خوردن از آن هستید، بنده در جواب همه این موارد بالا تنها یک جمله می توانم به شما بگویم. و آن اینکه: هنوز برای اتفاقی که نیافته خودتان را نگران نکنید.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *