فرار از استرس

در پست قبل ۳ مورد از روش های فرار از استرس را خدمت شما دوستان گرامی عرض کردیم، در این پست در ادامه به شرح چند راه موثر دیگر برای فرار از استرس می پردازیم.

فرار از استرس با استفاده از روش های زیر :

رهایی از استرس

۴ – برای احساس استرس خود کس دیگری را ملامت نکنید.

اگر به خود بگویید عامل استرس زا و دلیل وجود استرس شما شخص دیگری است، در فرار از استرس برای شما تاثیری نخواهد داشت، بلکه بیشتر به استرستان دامن می زند. در همچین شرایطی سعی کنید کنترل اوضاع زندگی خود را به عهده بگیرید و برای فرار از استرس اگر می توانید شرایط استرس زا را تغییر داده و از مواجهه با افرادی که باعث استرستان می شوند خودداری کنید.

۵ – زیاد خود را مشغول کار نکنید.

بعضی از افراد که از سنین جوانی آرزو دارند به سرعت مدارج ترقی را طی کرده و به اهداف عالی خود دست یابند، بیش از حد خود را تحت فشار گذاشته و شب و روز به کار مشغول می شوند. همراهان گرامی در نظر داشته باشید هر تب تندی زود به سردی می گراید. اگر شما بخواهید ره ۱۰۰ ساله را یک شبه طی کنید و بیش از حد خود را تحت فشار بگذارید به زودی از انجام کار و ادامه ی راه دلسرد شده و آن کار را رها خواهید کرد.

در ضمن تحت فشار قرار دادن خود بخاطر امور کاری موجب استرس شده و عوارض جسمی و روانی بی شماری برای شما به همراه خواهد داشت، پس برای فرار از استرس و رسیدن به موفقیت خود را بیش از حد به کار مشغول نکنید و به ازای هر چند ساعت کار یک ساعت استراحت کرده و شب ها را نیز به تفریح بپردازید.

۶ – وقتی حال مساعدی ندارید بهانه تراشی نکنید.

برخی از افراد وقتی حال جسمی یا روحی مساعدی ندارند همچنان به محل کار رفته و به انجام کار می پردازند و در این بین مدام به بهانه تراشی و ایراد گرفتن از مردم می پردازند. برای فرار از استرس زمانی که بیمار هستید یا حال روحی مساعدی ندارید به خود استراحت دهید، چون بیماری و فشار کاری دست به دست هم داده و موجب می شود هم راندمان کارتان بسیار پایین بیاید و هم این که ناخواسته از دیگر دوستان و همکارانتان ایراد گرفته و با بهانه تراشی و بدخلقی خود آنها را رنجانده و از خود دور کنید. در همچین مواقعی برای این که به شرایط عادی بازگردید حداقل به دو روز زمان فرصت دارید و این زمان ارزش آن را دارد که با صرف آن  فرار از استرس را تجربه کرده و کاری کنید که بین دوستان و همکارنتان منفور نگردید.

۷ – استرس را نادیده نگیرید.

اگر شما احساس استرس و اضطراب داشته و یا هر یک از علائمی که پیشتر ذکر کردیم را مشاهده کردید آن را نادیده نگیرید. خیلی ها استرس خود را انکار کرده و در طی این مدت کار هایی انجام می دهند که به استرس آنها دامن زده و موجب بدتر شدن اوضاع می شود. برای فرار از استرس هر گونه استرسی که مشاهده کردید را جدی گرفته و سعی در رهایی از آن داشته باشید.

اگر می توانید عوامل استرس زا را رفع کنید و اگر قادر به انجام این کار نیستید با یک مشاور صحبت کرده تا بهترین راه را برای مدیریت استرس و رسیدن به آرامش به شما پیشنهاد دهد. هرگز حتی استرس های کوچک را نیز بی اهمیت تلقی نکنید چون همین استرس های کوچک ممکن است در دراز مدت به یک بیماری خطرناک جسمی یا روانی تبدیل شود.

کاربران عزیز این مطلب ادامه دارد و در پست بعد نکاتی دیگر برای فرار از استرس را با شما خوبان در میان خواهیم گذاشت. چنانچه در مورد نکاتی که ذکر کردیم نظری دارید لطفاً آن را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید. زندگیتان سرشار از آرامش الهی…

امتیاز 0 از 0 رای
1 پاسخ
  1. Kathy
    Kathy گفته:

    Maggie, ne sírjál! Hordjál ilyen magasat, de csak, mint a fekete, és keress hozzá való pasit, aki legalább 2 méter. Szerintem ez neked nem menne nehezen, tehát, gyerünk. És ellmruÃo¡, Londonban akit láttam ilyenben, az úgy ment, hogy az inkább vicces volt, mint vonzó…

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *