دوری از استرس

در دو مطلب قبلی یعنی مطالب روش هایی برای رهایی از استرس قسمت اول و روش هایی برای رهایی از استرس قسمت دوم نکاتی را به شما عزیزان در میان گذاشتیم. در این مطلب نیز که دنباله ی مطالب پیشین و آخرین قسمت این مبحث است قصد داریم ادامه ی نکاتی که منجر به دوری از استرس می شود را با شما کاربران گرامی در میان بگذاریم. با امید به این که زندگی عاری از استرس و نگرانی را تجربه نمایید.

روش هایی برای دوری از استرس

۸ – جسم و روح خود را تسلیم استرس نکنید.

استرس نشانه ای است که به ما می گوید لازم است سرعت خود را کم کرده و بر روی آن چیزی که نسبت به آن دچار استرس می شویم تمرکز داشته باشیم. این که ما به استرس توجه نکرده و آن را کنار بزنیم و اجازه بدهیم تا خود را قوی تر کند فقط به ضرر خود ما تمام خواهد شد و موجب می شود رنج بیشتری از این استرس ببریم. استرس می تواند به بیماری های جدی و خطرناک، اختلالات روانی و یا حتی مرگ منجر گردد. ممکن است موجب ناراحتی، دلخور شدن یا آزار اطرافیان شما گردد. ممکن است با خود فکر کنید استرس یک احساس گذرا و ساده است و چطور ممکن است بتواند همچین بیماری هایی با خود به همراه داشته باشد؟! ولی اطمینان داشته باشد اگر استرس را مدیریت نکنید یا آن را نا دیده بگیرید ممکن است مشکلات جدی به همراه داشته باشد.

برای دوری از استرس باید بیشتر خودتان را دوست داشته باشید و سلامتی خود را بر هر چیزی مقدم شمارید. راه پیشنهادی ما به شما این است که بسته به شدت و نوع استرستان، تا مدتی در هیچ جمعی (چه جمع کاری و چه جمع دوستان) ظاهر نشوید. حتی اگر لازم است از شغل خود استعفا دهید، نگران نباشید زمانی که سلامتی خود را به دست بیاورید مطمئناً آنقدر انگیزه ی شما برای موفقیت قوی خواهد بود که بتوانید شغلی بهتر از شغل کنونی تان بدست بیاورید. در این دوره ی کوتاه که قرار است به تنهایی سپری کنید با تمام وجود روی استرس خود تمرکز کرده و سعی کنید بر آن غلبه کرده تا مجدداً آرامشتان را به دست آورید. اگر چه در این مدت تنها خواهید بود ولی اطمینان داشته باشید دوستان و اعضای خانواده تان همیشه کنار شما خواهند بود.

۹ – هرگز از ورزش کردن دست نکشید.

ورزش برای دوری از استرس و پاکسازی ذهن بسیار مفید است. زمانی که شما به تمرینات ورزشی و انجام حرکات فیزیکی می پردازید بهتر خواهید توانست با عوامل استرس زا و مسائل و مشکلات شغلی یا خانوادگی روبرو شوید. هر زمان که استرس و احساس درماندگی بر شما چیره شد به فضای باز و زیر نور خورشید رفته و کمی پیاده روی کنید یا بدوید، اطمینان داشته باشید با انجام این کار تمام انرژی های منفی از بدن شما خارج شده و جای آن را انگیزه و نشاط پر خواهد کرد. فقط دقت داشته باشید که در انجام تمرینات ورزشی زیاده روی نکنید، چون این کار نیز خود ممکن است موجب استرس شود. تعادل را حفظ کنید تا آرامش و نشاط شما دوام یابد.

۱۰ – اجازه ندهید نگرانی های فردا زندگی امروزتان را تحت الشعاع قرار دهد.

اگر نگران هستید و اضطراب دارید و از نظر مردم شخصی دارای استرس هستید این را بدانید که تنها نیستید. خیلی ها مانند شما همیشه نگران آینده و اتفاقاتی هستند که نمی توانند روی آنها کنترلی داشته باشند.

اینکه پیش از وقوع حادثه به فکر آن باشید و به عبارتی به استقبال آن بروید فقط موجب ایجاد استرس در شما می شود. ممکن است در آینده اتفاقات ناگواری برای هر یک از ما رخ دهد، ولی اینکه به استقبال آن رفته و تمام انرژی و افکار خود را صرف آنها کنیم چه فایده ای برایمان خواهد داشت؟ برای دوری از استرس باور داشته باشید که در زندگی بهترین اتفاقات برایتان رخ خواهد داد این افکار علاوه بر اینکه استرس و نگرانی را از وجودتان دور می کند موجب خواهد شد با انگیزه ی بیشتری پله های موفقیت را طی کنید.

شما در این باره چه فکر می کنید؟ آیا از نظر شما راه هایی که ذکر کردیم می تواند به دوری از استرس منجر شده و احساس آرامش را در فرد ایجاد کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 0 از 0 رای
2 پاسخ
  • seif
   seif گفته:

   با سلام خدمت شما علی بهرام پور عزیز
   ممنون از اینکه مقاله مربوط به روش های رهایی از استرس را مطالعه نمودید .
   شاد ، سلامت و ثروتمند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *