کاهش اعتماد به نفس و ترس از تصمیم گرفتن در راستای رسیدن به اهداف

کاهش اعتماد به نفس و ترس از تصمیم گرفتن در راستای رسیدن به اهداف رویایی

ترس از تصمیم گرفتن و اقدام نکردن در راستای رسیدن به اهداف

 

کاهش اعتماد به نفس و ترس از تصمیم گرفتن در راستای رسیدن به اهداف رویایی

کاهش اعتماد به نفس و ترس از تصمیم گرفتن در راستای رسیدن به اهداف رویایی  و اقدام نکردن در این مسیر یکی از نشانه‌های بزرگ این افراد یعنی افرادی که کمبود و یا عدم اعتماد به نفس دارند می باشد .

(‍✅بهبود روابط عاطفی ، جذب ثروت و سلامتی بیشتر با افزایش اعتماد به نفس -فایل صوتی)

این عامل یکی از بزرگ‌ترین موانع رشد ما انسان‌ها شده ، شاید برای شما پیش‌آمده باشد که ایده‌ای برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار در ذهن خود داشته باشید ولی ترس از شکست، تمسخر و… مانع ازتصمیم گرفتن برای  ادامه کار و رسیدن به هدف برای شما شده است .
چرا برخی از ما انسان‌ها از تصمیم گرفتن هراس داریم، شاید دلایل زیادی این موضوع داشته باشد که در اینجا من به‌طور مختصر به برخی از مواردی که منجر به ترس از تصمیم گرفتن و اقدام نکردن می شود بطور خلاصه در این مقاله یعنی “کاهش اعتماد به نفس و ترس از تصمیم گرفتن در راستای رسیدن به اهداف رویایی“بسیار زیبا   اشاره می‌نمایم:

۱-در راستای آن موضوع که قرار است تصمیم‌گیری نماییم مهارت کافی نداشته و به همین خاطر در زمان تصمیم‌گیری ترس به سراغ ما خواهد آمد و معمولاً ما انسان‌ها وقتی مهارت نداریم خیلی سریع دست از ادامه کاربر می‌داریم.

۲-حاضر نیستیم بهای تصمیم گرفتن را بپردازیم. مثلاً اگر قرارِ یک دانشگاه خوب قبول بشویم باید تصمیم بگیریم قید یکسری کارهای بیهوده مثل دیدن تلویزیون، چرخیدن در شبکه‌های بیهوده اجتماعی و… که شاید ساعت‌ها وقت ارزشمند ما را گرفته و سیستم مغز ما را مختل نموده را کنار بگذاریم.

برخی از ما انسان‌ها همه‌چیز را در این دنیا باهم می‌خواهیم، منظورم این‌که با ۸ ساعت تفریح و ۱۲ ساعت خوابیدن نمی‌توانیم به فردی موفق و ثروتمند تبدیل بشویم. یکی از دوستان صمیمی من که شرکتی عظیم در حوزه ساختمانی فعالیت می‌کند هرروز ساعت ۷ در دفتر کارش حاضر می‌شود (زودتر از کارمندان خودش) وقتی به منزلش می‌روی تلویزیون ندارد، دریکی از ملاقاتا‌م با وی یک سؤال هدفمندی از خدمتش پرسیدم که چرا تلویزیون نگاه نمی‌کنید؟ پاسخ داد: تلویزیون برای آدم‌های بدبخت و بیچاره جامعه است. این حرف دوست من، حرف مشترک انسان‌های موفق ایران و جهان است.

پس دوست خوبم برای اینکه به خواسته‌های خودتان برسید می‌بایست به این نکته توجه داشته باشید که اگر نمی‌دانید کجا می‌خواهید بروید، فرقی نمی‌کند که کدام مسیر را انتخاب کرده و باری به هر جهت زندگی کنید، مطمئن باشید هیچ نتیجه‌ای دریافت نمی‌کنید و این موضوع تأثیر زیادی در پائین آمدن اعتمادبه‌نفس شما خواهد داشت.

نکات بسیار مهم(اقدامک مقاله  کاهش اعتماد به نفس  و ترس از تصمیم گرفتن در راستای رسیدن به اهداف رویایی)

۱-یک برنامه دقیق برای زندگی شخصی، شغلی و تحصیلی خودتان داشته و هرروز همچون غذا خوردن که یک نیاز است، بر روی باورهای خودکار کرده، همان‌طور که جسم ما غذا می‌خواهد روح ما هم نیاز به تغذیه است تا بتوانیم با ارسال سیگنال‌های درست در مسیر صحیحی از این جهان هستی قرار بگیریم، خود من هم این تمرین‌ها را بارها و بارها انجام می‌دهم و اتفاقات بسیار زیبایی در زندگی من رخ‌داده است و از این بابت خداوند مهربان را بسیار شاکرم.

۲-اگر می‌خواهید در دنیای بیرونی اعتمادبه‌نفس عالی داشته باشید می‌بایست در ابتدا راستی و درستی را در دنیای درونتان تمرین کنید. انسان‌هایی که دارایی اعتمادبه‌نفس بالایی هستند به‌صورت کاملاً شفاف و روشن مشخص می‌کنند که کدام باور آن‌ها ارزشمند است و سپس هماهنگ با این باور ارزشمند زندگی می‌نمایند.

شما با انجام تمریناتی که در این مقاله اشاره شد می توانید ترس از تصمیم گرفتن و اقدام نکردن را براحتی کنار بگذارید و به زودی برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود تصمیمات و اقدامات لازم را خیلی سریع بکار بگیرید.

دوستان عزیز امیدوارم از مطالعه  مقاله کاهش اعتماد به نفس و ترس از تصمیم گرفتن در راستای رسیدن به اهداف رویایی لذت برده  باشید منتظر کامنت های زیباتون در این مقاله هستم .

این مقاله  بخشی از کتاب( معجزه اعتماد به نفس – علیرضا سیف) است  برای تهیه کتاب بر روی عکس کلیک نمائید .

فروش کتاب معجزه اعتماد به نفس
کتاب معجزه اعتماد به نفس – استاد علیرضا سیف
امتیاز 0 از 0 رای

3 دیدگاه برای “کاهش اعتماد به نفس و ترس از تصمیم گرفتن در راستای رسیدن به اهداف

  1. اشتراک ها: احساس تنهایی کردن و از دست دادن اعتماد به نفس - گروه تحقیقاتی سیف

  2. اشتراک ها: چرا انتقاد و سرزنش کردن از خودمان ممنوع است ؟ انتقاد و سرزنش فوندانسیون وجودی ما را خراب می کند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *