نقش گذشته در قانون جذب

انسان آئینه اعمال و افکار خویش است. فردا چیزی را درو خواهد کرد که امروز آن را کاشته است. شاید این جملات بسیار آشنا به نظر برسد. بله شما آن را در بسیاری از کتابهای دینی مانند قرآن کریم، انجیل، تورات، زبور، اوستا و اشعار عارفان و شعرای بزرگ ایران خوانده و شنیده اید. در مبحث قبلی قانون جذب بصورت کلی توضیحاتی را ارائه دادیم و تصمیم داریم که از این مبحث بصورت هدفمند و گام گام با نکات این قانون قدرتمند پیش برویم. حال در این مطلب قصد داریم در خصوص نقش گذشته در قانون جذب صحبت کنیم.

فایل صوتی – سریال آموزشی-نقش گذشته در قانون جذب 

نقش گذشته در قانون جذب

ممکن است افراد در بسیاری از مواقع افسوس نداشته ها و نکرده های گذشته را بخورند. همه ی ما این مسأله را تجربه کرده ایم. اما با توجه به مباحثی که در مجموعه مقالات نظام باورها مطرح کرده ایم، با رسیدن به یک باوردرست و قوی می توانیم دست از فکر کردن به گذشته برداریم و تا مقدار زیادی آن را مدیریت کنیم.

قانون جذب بخوبی این را به ما می گوید که اگر به هر چه فکر کنیدآن را جذب می کنید. اگر این جمله را بعنوان یک اصل قبول کنیم کاملاً واضح است که فکر کردن به ناکامی های گذشته باعث تکرار آن خواهد شد.

نقش گذشته در قانون جذب می تواند از هر نیروی منفی یا مثبت دیگری قوی تر باشد. چرا که شما با مشاهده عینی و کسب تجربه ای تلخ یا شیرین آن را در ذهنتان تداعی می کنید. و چون یک تصویر واقعی از آن دارید باعث می شود تا دوباره در همان مسیر قرار بگیرید و همان اتفاقات تکرار شود.

فرض کنیم پدر شخصی انسان ناموفقی بوده است و حال از آنجایی که شخص تمام ناکامی های پدرش را به چشم دیده و او را بعنوان یک نمونه کامل از یک انسان ناموفق می شناسد، ترس از اینکه خود نیز در حال و آینده به همان حال و روز بیافتد مدام او را به فکر کردن به گذشته و عدم موفقیت پدرش وادار می کند. با تکرار این افکار نقش گذشته در قانون جذب برای وی با قدرت هر چه تمام تر نمایان خواهد شد. و با تمام جزئیات سرنوشت پدر خویش را تجربه خواهد کرد.

قانون جذب

گذشته تأثیر سازنده ای بر قانون جذب دارد؟

جواب دادن به این سوال بستگی به شرایط هر شخصی ممکن است متفاوت باشد اما از آنجایی که دنیا همیشه در حال پیشرفت و نمی توان در بسیاری از موارد عین گذشته را به کار بست پیشنهاد بهتر این است که گذشته را در همان حال رها کرده و تنها از تجربیات آن درس گرفته شود.

بعنوان مثال اگر شخص کشاورزی را در نظر بگیرید شاید پدر، پدربزرگ یا نیاکان دیگرش در امر کشاورزی مطرح و موفق بوده اند. ولی امروزه با مکانیزه شدن و پیشرفت روش های کشاورزی آیا می تواند مانند گذشتگان خود موفق شود؟ شاید بله اما آیا پیشرفتی هم خواهد داشت؟ مسلماً خیر و در همان حال خواهد ماند. و همین مسأله علت عقب ماندگی بسیاری از ملت هاست. بنابراین بهترین کار، رها کردن گذشته است.

حال با دانستن این موضوع که نقش گذشته در قانون جذب چقدر می تواند مخرب باشد باید به فکر تغییر روند نوع تفکر و تغییر باورها پرداخت. گذشته ای که باعث می شود شما با اگرها و مگرها زندگی کنید هرگز ارزش فکر کردن ندارد بسیاری از افراد را می بینیم که با این جملات روز خود را شب می کنند:

  • اگر ازدواج نمی کردم الان خیلی پیشرفت می کردم
  • اگر به حرف فلان دوستم گوش کرده بودم الان وضعیتم فرق می کرد
  • اگر پدر و مادرم توجه بیشتری به من می کردند من موفق تر بودم
  • اگر به کار قبلی ام ادامه می دادم وضعیت بهتری داشتم….

و همین اگرها کار را خراب می کند و جواب ما به این اشخاص با همین اگر است

دوست عزیز می دانی “اگر” این افکار را رها نکنی در یک زندگی موازی و تکراری گیر خواهی افتاد؟

حال که این را دانستی بلند شو و تصمیم بگیر و تغییر کن. افکارت را تغییر بده تا دنیایت تغییر کند. بجای اگر میشدم، اگر میکردم، اگر میرفتم و… بگو خدای بزرگ الان چه کنم، الان راه را به من نشان بده، حال امروز و همین لحظه ات را با افکاری نو بساز تا مسیرها روشن و به تو نشان داده شود.

شما چقدر به گذشته فکر می کنید؟ چند بار به خاطر ماندن در گذشته اسیب دیده اید؟ تجربیاتتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

امتیاز 0 از 0 رای
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *