نقش باورهای منفی در هدف گذاری

نقش باورهای منفی در هدف گذاری

باورهای منفی در هدف گذاری نقش بسیار مخربی ایفا می کنند، به طوری که ممکن است همین باورهای منفی درست زمانی که همه شرایط برای دستیابی به هدف فراهم است همه چیز را خراب کرده و تمام زحمات شما را به باد دهد. در این مقاله قصد داریم درباره تاثیر باورهای منفی در هدف گذاری با شما صحبت کنیم. اگر می خواهید زندگی شخصی و شغلی موفقی را تجربه کنید (و کمی هم ریشه منفی بافی و منفی نگری دارید) حتماً تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

باورهای منفی در هدف گذاری چه نقشی دارند؟

ارتباط باورهای منفی و شکست در هدف گذاری

همان گونه که در مقدمه مطلب ذکر کردیم باورهای منفی در هدف گذاری تاثیر مخرب و نابودگر بر جای می گذارد. زمانی که شما خود را برای رسیدن به هدفی آماده می کنید حتماً باید باورهای مثبت خود را پرورش دهید و از هر گونه باور منفی جلوگیری کنید، در غیر این صورت انرژی منفی وارد شده در زندگیتان به قدری زیاد خواهد بود که از رسیدن شما به اهداف و آرزوهایتان جلوگیری خواهد کرد.

به عنوان مثال شما قصد دارید به عنوان کارآفرین یک کسب و کار را پایه گذاری کنید، همه شرایط هم از قبیل سرمایه، مکان، نیروی کار و… برای این امر مهیا ست. اگر شما فرد منفی بافی باشید باورهای منفی دست از سرتان بر نخواهد داشت، جملاتی نظیر : اگر موفق نشوم چه؟ اگر نتوانم اقساط وام کارآفرینی را بازپرداخت کنم چه؟ اگر محصولات تولیدی به فروش نرفت چه؟ اگر ورشکست شوم چه؟ و… این جملات مثل خوره به جانتان می افتد و شما در ضمیر ناخودآگاهتان آنقدر این سوالات و جملات منفی را با خود تکرار می کنید که بخشی از وجودتان می شود. آنقدر استرس عدم موفقیت در شما شدت می گیرد که به طور کلی اعتماد به نفستان را از بین برده و انرژی های منفی ای که توسط این باورهای منفی در هدف گذاری جذب کرده اید تمام تلاشش را به کار می برد تا باور منفی شما به حقیقت بپیوندد و شما نتوانید موفقیت را تجربه کنید.

داشتن باورهای منفی در هدف گذاری همیشه مخرب است و منظور ما فقط هدف گذاری شغلی نیست، بلکه هدف گذاری تحصیلی، هدف گذاری زندگی مشترک و عاطفی، هدف گذاری روابط دوستانه و… زمانی که با باورهای منفی در یک کفه ی ترازو قرار بگیرد، مطمئناً در کفه ی دیگر ترازو چیزی جز شکست و عدم موفقیت نمی تواند جا خوش کند.

چند باور منفی در هدف گذاری که موجب شکست ما در هر هدفی می شود

چند باور منفی و مخرب در هدف گذاری

 • من نمی توانم این کار را انجام دهم
 • من زمان کافی برای انجام این کار ندارم
 • من انرژی کافی برای انجام این کار را ندارم
 • دیگر انجام این کارها از من گذشته
 • من سرمایه کافی برای انجام این کار ندارم
 • من به تنهایی قادر به انجام این کار نیستم
 • هیچکس به من کمک نمی کند
 • هیچکس من را دوست ندارد
 • من بدشانسم
 • من بدبختم
 • همه پشت سر من حرف می زنند
 • و….

باورهای این چنینی که به باورهای منفی و مخرب شهرت دارند عموماً ریشه در کودکی و نوع تربیت ما دارند. معمولاً ما همچین باورهایی را از پدر، مادر یا سایر نزدیکان و افراد خانواده مان یاد می گیریم. خانواده نقش بسیار مهمی در باورهای مثبت و منفی ما ایفا می کند و اگر نزدیکان ما می دانستند تک تک جملاتشان تا چه حد می تواند روی زندگی شغلی و اجتماعی ما تاثیر گذار باشد بی مهابا این جملات منفی را تکرار نمی کردند تا جایی که این باورهای منفی و غلط ملکه ذهن ما شده و عدم موفقیت ما را به همراه داشته باشد.

اگر می خواهید در هدف گذاری موفق شوید و به تک تک اهدافتان دست یابید باید قادر باشید که باورهای منفی این چنینی را کنار بگذارید و آنها را با باورهای مثبت جایگزین کنید. از آنجایی که تاثیر باورهای منفی بسیار قوی تر از باورهای مثبت است، برای کنار گذاشتن باورهای منفی و ترک این عادت های رفتاری منفی باید بسیار تلاش کنید. قبل از همه چیز باید منفی نگری را به طور کلی از زندگی شغلی و خصوصی تان کنار بگذارید. برای این کار باید ابتدا سرشار از انرژی مثبت شده و تمامی کائنات و مخلوقات را دوست داشته باشید و به همه چیز عشق بورزید. زمانی که دوست داشتن و مثبت نگری برای شما به عنوان یک عادت زیبا درآمد به خودی خود تمامی باورهای منفی از زندگی شما زدوده می شود و دیگر جز موفقیت، ثروت و عشق چیزی در زندگی به سمتتان نخواهد آمد.

کاربران گرامی چنانچه تجربه ای از نقش باورهای منفی در هدف گذاری دارید لطفاً آن را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید و بگویید کدام باور منفی تاثیر زیادی در عدم موفقیت شما در دستیابی به اهدافتان داشته است؟

 

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *