بکارگیری قانون جذب به کمک ورزش

بکارگیری قانون جذب با ورزش

راه های متفاوتی را برای بکارگیری قانون جذب معرفی نمودیم. تمرینات مختلفی برای آموزش قانون جذب و به کار بردن آن وجود دارد و ممکن است هر کسی بنا بر نیاز خود یکی از راه ها یا همه ی آن ها را استفاده نماید. در این مقاله قصد داریم بکارگیری ورزش را برای قانون جذب بررسی نماییم.

تأثیر ورزش بر بدن

بنظر شما موتور یک اتومبیل برای کار کردن به چه چیزی نیاز دارد؟ بله سوخت. حال اگر این سوخت که از طریق گاز یا بنزین یا برق تامین می شود، اگر بدرستی زا منبع به موتور نرسد و در بین راه نشتی یا مانعی وجود داشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مسلماً موتور درست کار نکرده و به دلیل خرابی های متوالی دیرتر شما را به مقصد خواهد رساند یا اینکه شاید اصلاً به مقصد نرساند.

در بدن انسان نیز همین اتفاق صورت می گیرد. بدن ما برای درست کار کردن نیاز به خون سالم دارد اما این کافی نیست. زیرا خون باید گردش مناسبی داشته باشد تا تمامی اعضا به درستی کار کنند. حال برای اینکه به این منظور دست یابیم، نیاز است حرکات نرمشی و کششی و تنفسی صورت پذیرد تا ضمن تنظیم ضربان قلب و گردش خون صحیح به تمرکز ذهنی نیز برسیم.

ورزش های مناسب بکارگیری قانون جذب

وقتی صحبت از ورزش می کنیم، باید به این نکته توجه داشته باشید که انجام هر ورزشی نمی تواند برای بکارگیری قانون جذب فایده داشته باشد. زیرا شما باید این فاکتور را در نظر بگیرید که برای بکارگیری قانون جذب نیاز به تمرکز و آرامش ذهنی دارید حال اگر ورزش های تنش زا و پر استرسی مثل بوکس، فوتبال، والیبال، تنیس و… را بخواهید انجام دهید دچار خستگی مفرط شده و ضمن اینکه در حین انجام آن استرس زیادی به شما وارد میگردد، به دلیل خستگی جسمی نمی توانید تمرکز کنید و بلافاصله خوابتان خواهد برد.

ورزش هایی برای تمرکز

برای رسیدن به تمرکز و آرامش لازم جهت به کارگیری قانون جذب ورزش های زیر پیشنهاد می شود.

 • پیاده روی
 • حرکات کششی
 • یوگا
 • شطرنج
 • بولینگ
 • بیلیارد

روش انجام ورزش ها جهت رسیدن به تمرکز

برای استفاده از ورزش های فوق روش ها و زمان هایی که در زیر پیشنهاد میگردد بسیار مناسب بوده و اثرگذاری لازم را خواهد داشت.

پیاده روی

برای پیاده روی روزانه ۱ ساعت پیاده روی آرام یا نیم ساعت پیاده روی سریع را انتخاب و انجام دهید بهترین زمان برای انجام پیاده روی صبح ها ساعت ۶ الی ۷ است. پیاده روی به دلیل ایجاد نظم بین حرکت عضلات باعث می شود تا گردش خون مناسبی در بدن ایجاد گردد. اگر به صورت مرتب اقدام به انجام پیاده روی نمایید تقریباً پس از ۱۰ روز آثار نشاط و سرزندگی و تمرکز را در خود مشاهده خواهید نمود.

حرکات کششی

اگر وقت پیادروی ندارید و یا با روز بارانی و سرد مواجه اید می توانید با انجام حرکات کششی در منزل یا محل کار به آرامش ذهنی دست یابید. بکارگیری قانون جذب با ذهنی خسته و شلوغ امکانپذیر نخواهد بود. لذا بهتر است در طول روز چندین بار اقدام به انجام حرکات کششی مناسب هر بار به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه نمایید. زمان های مناسب برای انجام حرکات کششی، صبح ها نیم ساعت قبل از صرف صبحانه، عصرها ساعت ۵ الی ۶ غروب میباشد. خاطر نشان می شود حداقل از زمان آخرین غذا خوردنتان باید ۳ ساعت گذشته باشد.

یوگا

مناسبت ترین نوع ورزش برای دستیابی به تمرکز و بکارگیری قانون جذب می باشد زیرا بصورت ترکیبی از حرکات کششی، تنفسی و غیر معمول استفاده میگردد. یوگا به نوعی هم ورزش است هم عبادت. در یکی از مطالب به صورت اختصاصی در خصوص یوگا صحبت خواهیم کرد. برای انجام یوگا نیز صبح زود ساعت ۵ الی ۷ و عصر ساعت ۴ الی ۷ غروب پیشنهاد میگردد.

شطرنج

ورزش شطرنج بدلیل اینکه نیاز به تحرک خاصی ندارد و ذهن را درگیر محاسبات میکند بسیار برای تمرکز مناسب است. بسیاری از افراد در حین بازی شطرنج افکار خلاقانه ای به ذهنشان خطور می کند. بهتر است از این فرصت استفاده کنید و فکرتان را متمرکز کنید برای بکارگیری قانون جذب و آن چه که می خواهید. ورزش شطرنج را همیشه با شکم سیر انجام دهید زیرا مغز بیشتر از هر عضوی در زمان فکر کردن انرژی نیاز دارد. بهتر است همیشه آب خوردن نیز به همراه داشته باشید. زمان مناسب برای شطرنج از ۴ عصر الی ۹ شب می باشد.

بولینگ و بیلیارد

دو ورزش بولینگ و بیلیارد از جمله ورزش های کم تحرک ولی متمرکز گر مغز محصوب میگردد. در این ورزشها نیز به دلیل تمرکز های متوالی بر روی هدف و تصمیم گیری های گاهاً سخت، ذهن را به گونه ای پرورش می دهد که یاد میگیری روی یک موضوع تمرکز کنید و برای بکارگیری قانون جذب هر چه بیشتر روی خواسته تان متمرکز گردید و با تصویرسازی ذهنی انرژی بیشتری از طریق قانون جذب متصاعد نمایید.

 

امتیاز 0 از 0 رای

6 دیدگاه برای “بکارگیری قانون جذب به کمک ورزش

 1. ولی بختیاری گفت:

  با سلام
  ورزش به خودی خود، می تواند، خیلی به سلامتی کمک نماید، اگر در جهت قانون جذب باشد، که مسلماً توان نگه داشت سلامتی می تواند بالاتر باشد.

  • alireza seif گفت:

   با سلام خدمت دوست عزیز و گرامی
   ممنون از شما و ارائه نظر در سایت گروه تحقیقاتی سیف

 2. محدثه محمدي گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون
  به نظرم اگر رنگ فونت مشکی باشد و سایز آن هم بزرگ تر باشد
  راحت خوانده می شود
  موفق و پیروز باشید

  • alireza seif گفت:

   با سلام خدمت استاد محمدی عزیز و گرامی
   ممنون از ارسال دید گاهتون
   منظورتون بخش مقالات هست ؟

  • alireza seif گفت:

   با سلام خدمت دوست عزیز و گرامی
   ممنون از شما و ارائه نظر در سایت گروه تحقیقاتی سیف
   موفق باشید
   سیف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *