قانون جذب چیست؟

قانون جذب چیست؟

اگر به تازگی به جمع ما پیوسته اید ممکن است با مطالعه مقالاتی که در رابطه با آموزش قانون جذب، جذب ثروت با تکیه بر قانون جذب و… این سوالات برایتان پیش آمده باشد که اصلاً قانون جذب چیست؟ این قانون چه از چه زمانی مورد استفاده قرار گرفته؟ آیا حقیقت دارد یا صرفاً زاییده تخیل افرادی خوش باور است که فکر می کنند با افکاری مثبت و خیال پردازی های مداوم قادرند به آرزوهای دور و دراز خود جامه ی عمل بپوشانند؟

اگر چنین است در این مقاله همراه ما باشید تا به شما بگوییم که قانون جذب چیست؟ و چه قدرت هایی دارد. شاید شما هم با تکیه بر قانون جذب بتوانید در گروه افراد موفق و ثروتمند جامعه قرار بگیرید.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب یک قانون انتزاعی است که بیان می کند هر چه که به آن فکر می کنید چه خوب و چه بد در دنیای واقعی برایتان به وجود خواهد آمد. سرعت و کیفیت تحقق رویاهایتان به قدرت ذهن و تصویرسازی شما بستگی دارد. بعبارت ساده تر می توان گفت قانون جذب یعنی جهان هستی تمام نیروهای خود را بسیج می کند تا به رویاها و افکار شما رنگ واقعیت ببخشد.

قانون جذب یک قانون ثانویه است، قانون اصلی قانون ارتعاش است. هر فکری که در ذهن ما پدید می آید از خود ارتعاشاتی ساطع می کند و این فرکانس های ارتعاشی در جهان هستی می چرخند تا چیزهایی هم فرکانس با خود را پیدا کرده و آن را به زندگی شما بیاورند. در آینده مفصلاً به مبحث قانون ارتعاش خواهیم پرداخت.

برگردیم سر بحث خودمان، ممکن است این طور به نظر برسد که قانون جذب قانون جدیدی است که به تازگی کشف شده ولی اگر کمی مطالعات تاریخی، ادبی و دینی داشته باشید متوجه می شوید که از سالیان بسیار دور خیلی از بزرگان از عملکرد قانون جذب مطلع بوده و با تکیه بر این قانون معجزه گر به موفقیت های بزرگی دست یافتند. در کتاب آسمانی ما قرآن نیز بارها بر قانون جذب تاکید شده است.

قانون جذب بیان می کند که افکار ما در هر لحظه فرکانس هایی ارتعاشی به سوی جهان هستی روانه می دارند و کائنات در پاسخ به فرکانس های افکار ما، اتفاقات، افراد، موقعیت ها و شرایطی هماهنگ با آنچه در فکر ما می گذرد (خواه مثبت و خواه منفی) در مسیر زندگی ما قرار می دهد.

مطابق با قانون جذب تمامی اتفاقات و شرایطی که در زندگی برای ما به وجود می آید را افکار خود ما به وجود می آورند. به عنوان مثال وقتی فردی مدام در اندیشه مشکلات مالی و اقتصادی و تامین معاش خانواده اش است، روز به روز هم بر مشکلاتش افزوده می شود چون خود فرد ناخواسته فرکانس فقر و بدبختی را به سوی جهان هستی روانه می دارد ولی تمایل دارد به جای آن وفور نعمت برایش فراهم گردد. به قول معروف “هر چه را بکاری، همان را درو می کنی!” پس اگر مدام به بدبختی، بیماری، مشکلات اقتصادی و… فکر کنید دقیقاً همین مشکلات برایتان بوجود می آید ولی اگر روی ثروت، خوشبختی و موفقیت تمرکز کنید باید منتظر اتفاقات خوب از سوی کائنات باشید.

بعضی از افراد فکر می کنند که قانون جذب یعنی وقتی به پول فکر می کنند به یکباره مقدار قابل توجهی پول به آنان داده می شود. این طرز فکری غلط و عبث است. چون فکر کردن به تنهایی کافی نیست، اگر بخواهیم به عبارتی ساده قانون جذب را توضیح دهیم می شود گفت زمانی که شما روی چیزی تمرکز می کنید، ریشه آن چیز را به سوی خود جلب می کنید و آن را وارد زندگیتان می کنید. بعنوان مثال ممکن است شما هر روز فکر کنید که ثروتمند هستید ولی اگر با خود صادق باشید متوجه می شوید که شاید به پول فکر می کنید ولی در واقع تمرکزتان روی بی پولی است. بارها تکرار کرده ایم که شما باید در افکار خود هیچ نقطه منفی و تاریکی نداشته باشید. باید در لحظه خود را غرق در چیزی که می خواهید تصور کنید و با تمام وجود آن را احساس کنید. اگر با خود فکر می کنید که در آینده ثروتمند خواهید شد، این یعنی خودتان ثروتمند شدن را به آینده ای نامعلوم موکول کرده اید، باید در افکار خود در زمان حال ثروتمند باشید. خود را هر آنچه که دوست دارید باشید تصور کنید.

قانون جذب

از کجا بفهمیم که روی ثروت تمرکز کرده ایم یا روی فقر؟

گفتیم گاهی اوقات ما فکر می کنیم که بر روی ثروت تمرکز کرده ایم ولی در واقع تمام تمرکزمان روی کمبود ثروت و بی پولی است. برای اینکه مطمئن شوید روی چیز دلخواهتان تمرکز کرده اید به احساستان مراجعه کنید. زمانی که روی چیز دلخواه مثل ثروت تمرکز کرده اید مطمئناً احساستان هم احساس خوبی است و هیج گونه نگرانی ای ندارید ولی اگر احساس بدی دارید و مدام نگران مشکلات خود هستید بدانید بر روی چیز غیر دلخواه خود تمرکز کرده اید و این تمرکز در نهایت به ضرر شما تمام خواهد شد.

نکته مهمی که لازم است آن را در نظر بگیرید این است که اگر واقعاً می خواهید با تکیه بر قانون جذب موفق شوید باید حسادت و بخل را کنار بگذارید. معمولاً افرادی که شرایط زندگی مناسبی ندارند به افراد موفق و ثروتمند جامعه حسادت می کنند و به قول معروف وقتی آنها را می بینند حرص می خورند. اگر شما می خواهید مثل آن افراد شوید باید سعی کنید این حسادت و حرص خوردن را به طور کلی در خود ریشه کن نمایید. اگر به جای حسادت وقتی فرد ثروتمند یا زوج عاشق و خوشبختی را می بینید خوشحال شوید و برای آنها آرزوی موفقیت کنید مطمئن باشید بازتاب آن به خودتان باز می گردد و خیلی زود ثروت، عشق، موفقیت و یا هر چیزی که می خواهید را به دست خواهید آورد.

منظور از قانون جذب چیست؟ تنها تمرکز کردن کفایت می کند؟

به هیچ وجه اینطور نیست. هستند افرادی که گمان می کنند اگر در کنج خانه نشسته و هیچ کاری انجام ندهند و فقط به پول و ثروت فکر کنند ثروتمند خواهند شد. این افراد فقط عمر خود را به بطالت می گذرانند چون هیچ موفقیتی بدون تلاش میسر نمی گردد.

قانون جذب اتفاقات خوب و موقعیت های مناسبی را در مسیر شما قرار می دهد، اینکه برای رسیدن به آنها تلاش می کنید یا بی توجه از کنار آنها عبور می کنید به خودتان بستگی دارد. کاربران گرامی بنا بر استنباط شخصی شما قانون جذب چیست؟ آیا به این قانون اعتقاد دارید؟

امتیاز 3 از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *